Nowa dyrektor chce rezygnować?

0
124
sp3
REKLAMA

Przypomnijmy, że spora część rodziców uczniów oraz nauczycieli SP nr 3 w Tarnowie uznaje, że władze miasta nie poparły kandydatury dotychczasowego dyrektora Leszka Marka w ramach zemsty za podważenie wyników ekspertyz wskazujących, iż szkolnym budynkom grozi zawalenie, co okazało się fikcją i szkoła mogła nadal działać. Po konkursie padały opinie, że dyrektor Marek przedstawił spójny i konkretny program rozwoju placówki, a jego kontrkandydatka, która aktualnie kieruje Zespołem Szkół Publicznych w Jastrzębi, nieprecyzyjny i zdawkowy. Wizję popartej przez miasto nowej dyrektorki publicznie skrytykował m.in. prezes tarnowskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Józef Sadowski.
Renata Koralik jest zaskoczona zamieszaniem, a wygłaszane o niej opinie uważa za krzywdzące i nieobiektywne. Przyznaje, że czasami ma dość tej nagonki i myśli o złożeniu rezygnacji. – Niedawno zamieszkałam w Tarnowie i dojeżdżanie do pracy w Jastrzębi jest uciążliwe. Dlatego od jakiegoś czasu szukam zajęcia w mieście – opowiada. – Znalazłam ogłoszenie o konkursie na dyrektora „trójki”, a ponieważ mam kwalifikacje, to wystartowałam. Nie miałam żadnych układów z nikim z władz Tarnowa, z nikim się nie umawiałam na „wycięcie” dyrektora Marka.
Boli ją, gdy słychać opinie, że przedstawiła słaby i mało ambitny program, a także, że jest mało kompetentna. – Jeśli ktoś chce sprawdzić, co w życiu osiągnęłam, to zapraszam do szkoły w Jastrzębi. Proszę obejrzeć, jak wygląda, jaki jest poziom nauczania – proponuje przyszła dyrektorka „trójki”. – Zaproponowałam m.in. wyjazdy dzieci z Tarnowa do „zielonych szkół”, korzystanie z refundowanych przez NFZ pobytów w dziecięcych sanatoriach, programów unijnych czy kształtowanie postaw patriotycznych w ciekawy sposób…

REKLAMA

Zaprzecza, że przychodzi po to, by… zamknąć szkołę.
– Chcę ją rozwijać – zapewnia. – Nie myślę robić żadnej rewolucji. Na pewno będę kontynuować wszystko to, co w pracy szkoły było dobre. Jeśli rodzice i nauczyciele mi zaufają, to się nie zawiodą.
R. Koralik w obronę wzięła Rada Rodziców ZSP w Jastrzębi. W oświadczeniu czytamy: „Posiada nie tylko kompetencje, które niektórzy stawiają pod znakiem zapytania, ale przede wszystkim zauważalne predyspozycje, które pozwalają jej od wielu lat skutecznie i z sukcesem zarządzać szkołą” – przekonują rodzice. „Jest bardzo dobrym gospodarzem obiektu: poszukuje sponsorów, współpracuje z fundacjami, prowadzi bardzo szeroką działalność wychowawczo‑opiekuńczą.”
W magistracie powiedziano nam, że skoro Renata Koralik wygrała konkurs, to nie ma żadnych powodów, aby od 1 września nie pokierowała „trójką”. – Tego, czy jest sprawna w zarządzaniu, czy też nie, na razie nie możemy ocenić. To okaże się po kilku miesiącach jej pracy w Tarnowie – stwierdziła rzeczniczka prasowa UMT Dorota Kunc‑Pławecka.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments