Nowa galeria na koniec lata?

0
129
gemini-budowa
REKLAMA

Przedstawiciele inwestora potwierdzili, że sfinansują budowę Parku Legionów, chociaż jeszcze niedawno mieszkańcom osiedla powiedziano, że na nagrodach w konkursie na projekt parku się skończy…

REKLAMA

Pierwotny termin oddania centrum, końcówka 2009 roku, okazał się niemożliwy.
– Już w trakcie budowy zdecydowaliśmy się na zmiany projektowe, które wpłyną na podniesienie standardu centrum – wyjaśnia Leszek Szklener, pełnomocnik spółki Gemini Holdings ds. tarnowskiej inwestycji. – Przede wszystkim chodziło o rozbudowę o dodatkową powierzchnię około 3 tys. metrów kw. dla Castoramy oraz o zwiększenie powierzchni dla gastronomii. To spowodowało, że musieliśmy przeprojektować konstrukcje dachu oraz wszystkie instalacje.
Jednocześnie L. Szklener zaprzeczył informacjom, że do opóźnienia miało dojść z powodu zawalenia się części konstrukcji. – Była to plotka – stwierdził.
Poślizg w uruchomieniu Gemini wykorzystał inwestor Galerii Tarnovia i pod koniec 2009 otwarto centrum handlowe przy ul. Krakowskiej. Teraz jednak powszechnie mówi się o tym, że najemcy tamtejszych sklepów narzekają na mały ruch i słabe obroty.
– Trudno porównywać te obydwa obiekty. Galeria Tarnovia jest obiektem nastawionym na rynek miejski, a my liczymy na znacznie większy, regionalny zasięg. Nasza galeria to obiekt o charakterze metropolitalnym i dzięki niej Tarnów dołącza do takich miast jak Kraków czy Rzeszów – twierdzi prezes Gemini Holdings Rafał Sonik. – Choć zdajemy sobie sprawę, że Tarnów nie należy do wielkich miast, to jednak uważamy, że jest to rejon o ogromnym potencjale. Na naszą inwestycję patrzymy długofalowo. Obiekt jest naszą własnością, a inwestor Galerii Tarnovia miał pieniądze z funduszu inwestycyjnego. My finansujemy inwestycję z kredytu bankowego, ściągnęliśmy też znane marki: Castorama, Tesco czy Media Markt, licząc na siłę ich przyciągania.
Tarnowiania śledzący z uwagą powstawanie nowych centrów handlowych od dawna pytali, jakie marki będą obecne w GPT. Oprócz wspomnianej trójki, która dzierżawi największe powierzchnie, w galerii pojawią się m.in. duński JYSK, szwedzki KappAhl, City Sport, Solar, Calzedonia, Intimissimi oraz KFC.
– Obecnie wynajęte jest pond 70 procent powierzchni, lada dzień podpiszemy umowę z dużą firmą, która będzie miała w galerii sklep sportowy o powierzchni ponad tysiąca metrów kw., a w ciągu 2‒3 tygodni planujemy podpisanie kilku umów na około 3 tys. metrów. Wówczas osiągniemy poziom wynajęcia powierzchni ponad 80 procent – wyjawiła Ewa Ściubidło z firmy BOIG, zajmującej się tzw. komercjalizacją powierzchni GPT. – Teraz rozmawiamy z lokalnymi firmami z myślą o mniejszych powierzchniach.
Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w budowanej obok centrum handlowego siedzibie Stowarzyszenia „U Siemachy”, zapytaliśmy, co z realizacją tak zwanego offsetu, czyli zobowiązaniami inwestora do dodatkowych inwestycji na rzecz miasta. Podczas niedawnego spotkania z radą osiedla przedstawiciel inwestora sugerował bowiem, że deklarowany przez prezydenta Tarnowa jako element tychże inwestycji Park Legionów nie zostanie sfinansowany przez Gemini.
– Projekt parku będzie przez nas zrealizowany, ale ponieważ słychać różne głosy na jego temat, trochę jeszcze poczekamy. Będziemy bacznie obserwować, co się w tej sprawie dzieje, m.in. sprawdzimy, którymi ścieżkami będą chodzić przez ten teren mieszkańcy okolicznych bloków. To nam wskaże, gdzie powinny być zlokalizowane ścieżki parkowe. Chcemy zrobić coś najlepszego dla tego miejsca, ale dopiero po skończeniu głównego obiektu centrum – rozwiał wątpliwości Rafał Sonik.
O innym podejściu do biznesu ma świadczyć także budowa przez Gemini siedziby Stowarzyszenia „U Siemachy”.
– Na trzech kondygnacjach i ponad 2 tys. metrów kw. chcemy uruchomić nowoczesne centrum dla dzieci i młodzieży. Nie świetlicę, placówkę opiekuńczo-wychowawczą dla około 200 osób. W planie mamy też uruchomienie przedszkola dla 40 dzieci, a w przyszłości może szkoły… Będzie też sala kinowo-konferencyjna, centrum multimedialne i centrum fitness – wyjaśniał szef stowarzyszenia ks. Andrzej Augustyński, który ośrodki „U Siemachy” uruchomił m.in. w Krakowie oraz Kielcach.
Według nieoficjalnych informacji, otwarcie GPT planowane jest na 25 sierpnia, a rezerwowy termin to końcówka września. Wiadomo, że najwięksi najemcy już przejęli swoje sklepy. Obecnie trwa montaż ścianek działowych wewnątrz, gotowa jest elewacja północna, trwają pracy przy pozostałych oraz przy drogach do GPT.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o