Nowe przypadki koronawirusa w Tarnowie i regionie tarnowskim

0
957
REKLAMA

Najwięcej nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano dziś w województwach mazowieckim, małopolskim i śląskim. W samej Małopolsce w niechlubnej czołówce znalazł się Kraków. W Tarnowie potwierdzono zakażenie koronawirusem u kolejnych 11 osób.

 

REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś, 6 października, o nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie Polski. Chodzi o 2236 osób. Szczegóły o zakażeniach w Małopolsce przekazała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie. Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 273 osób w Małopolsce. To 147 kobiet i 126 mężczyzn, w wieku od 3 do 94 lat, z Krakowa (53 osoby), powiatu myślenickiego (34 osoby), suskiego (23 osoby), wielickiego oraz oświęcimskiego (po 17 osób), nowotarskiego (15 osób), nowosądeckiego (13 osób), chrzanowskiego (12 osób), z Nowego Sącza i Tarnowa (po 11 osób), powiatu tarnowskiego (10 osób), limanowskiego oraz tatrzańskiego (po 9 osób), krakowskiego (8 osób), olkuskiego, gorlickiego oraz bocheńskiego (po 7 osób), wadowickiego (4 osoby), miechowskiego (3 osoby), brzeskiego (2 osoby) oraz dąbrowskiego (1 osoba). Aktualnie 27 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 12 743 osób.

Poinformowano także o śmierci 83-letniej kobiety, mieszkanki powiatu suskiego, która przebywała w Zespole Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej, 73-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowosądeckiego, 88-letniej kobiety, mieszkanki powiatu nowosądeckiego, 88-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowosądeckiego, 85-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowosądeckiego, którzy przebywali w Szpitalu w Nowym Sączu oraz 46-letniego mężczyzny, mieszkańca Nowego Sącza, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, 79-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu limanowskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, 46-letniej kobiety, mieszkanki powiatu wadowickiego, która przebywała w Domu Pomocy Społecznej w Izdebniku, 74-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowotarskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz 72-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu tatrzańskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 214.

Odnotowano również kolejnych ozdrowieńców w Małopolsce. To 137 kobiet i 142 mężczyzn, od roku do 89 lat, z Krakowa (118 osób), powiatu limanowskiego (45 osób), krakowskiego (25 osób), bocheńskiego (15 osób), nowotarskiego oraz suskiego (po 13 osób), olkuskiego ( 10 osób), myślenickiego oraz miechowskiego (po 7 osób), powiatów: nowosądeckiego, tatrzańskiego oraz wadowickiego (po 6 osób), oświęcimskiego (4 osoby), chrzanowskiego (2 osoby), Nowego Sącza i powiatu proszowickiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 9633 ozdrowieńców.

 

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments