Oddaj krew w Walentynki

0
106
Krew serce walentynki
REKLAMA

W najbliższą niedzielę (14 lutego) od godziny dziewiątej do trzynastej w Rejonowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy Szpitalu św. Łukasza w Tarnowie organizowana jest akcja oddawania krwi zainicjowana przez Radę Osiedla „Mościce”. – Zapraszamy serdecznie tarnowian. Czternastego lutego to dzień zakochanych (popularne Walentynki), mamy więc możliwość złożyć potrzebującym największy dar, cząstkę siebie, swoją krew. To piękny gest miłości bliźniego, dar bezinteresowny, prosto z serca płynący… – argumentują organizatorzy.

– Wokół słyszymy jak ciężka i trudna jest sytuacja w naszej służbie zdrowia, szpitale chcą powrócić do wykonywania odkładanych od wielu miesięcy pilnych operacji. Niestety, ich wykonanie często uniemożliwia brak krwi. Chcąc temu choć w części zaradzić, Rada Osiedla „Mościce” wystąpiła z inicjatywą zorganizowania akcji oddawania krwi, która spotkała się z dużym (często spontanicznym) zainteresowaniem wszystkich rad osiedli naszego miasta. Do akcji włączyli się też strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych Tarnowa i gminy Tarnów – informuje Jan Wielgus, przewodniczący RO „Mościce”.

REKLAMA

Oddawanie krwi odbędzie się w warunkach ścisłego reżimu sanitarnego, pod opieką lekarską. Krew mogą oddać osoby w wieku 18 – 65 lat. Kandydat na dawcę powinien być zdrowy, wypoczęty, po spożyciu lekkostrawnego posiłku i wypiciu ok. 1,5 litra płynów w ciągu doby. Nie wolno mu natomiast spożywać alkoholu przed oddaniem krwi. Krwiodawcy mogą liczyć na m. in.: zwrot kosztów przejazdu, dwa dni wolne od pracy, posiłek regeneracyjny, miesięczny bezpłatny bilet na autobus w Tarnowie i kilka czekolad.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments