Odszedł Wiesław Smulski. Pożegnanie wybitnego menedżera

3
1727
Wiesław Smulski
Wiesław-Smulski | fot. www.brzesko.ws
REKLAMA

Kika dni temu odbył się pogrzeb Wiesława Smulskiego, znanego w kręgach menedżerskich twórcy wielkiego koncernu branży opakowaniowej. W świecie biznesu ceniony był jako bardzo utalentowany organizator, zarządca i wizjoner, który umiał w trafny sposób planować rozwój firmy w dłuższej perspektywie.

Urodził się w Tarnowie w 1949 roku, tu ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. K. Brodzińskiego, potem Wydział Mechaniczny w Politechnice Gliwickiej. Przez pewien okres pracował w Żywcu oraz w Tarnowie, ale zasłynął jako współtwórca potęgi Grupy CAN PACK, której początkiem była niewielka fabryka opakowań blaszanych w Brzesku. W. Smulski był wieloletnim prezesem tej spółki.

REKLAMA

Dzięki jego śmiałym, często nawet ryzykownym, decyzjom w ciągu kilkunastu lat Grupa CAN PACK, której siedzibą jest Kraków, stała się znanym producentem puszek napojowych, a wchodzące w jej skład przedsiębiorstwa znajdują się w wielu miejscach na świecie, także w Tarnowie i Dębicy. Dzisiaj często uważa się, że w wyniku mądrej strategii rozwoju obranej przez Smulskiego i jego współpracowników CAN PACK stanowi wcale nie tak częsty przykład bardzo udanej transformacji niepozornego PRL-owskiego zakładu przemysłowego w globalny koncern wykorzystujący najnowocześniejsze technologie. Za wybitne zasługi dla rozwoju przemysłu opakowaniowego w Polsce prezes Smulski został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Ludzie, którzy mieli okazję współpracować z Wiesławem Smulskim, wspominają go jako człowieka niezwykle pracowitego, chętnego do pomocy innym, osobę prawą, o dużym poczuciu humoru i dystansie do siebie, autora niezwykle zabawnych i celnych powiedzonek.
Był inicjatorem i współzałożycielem Fundacji Promocji Zdrowia, wydatnie wspierał Fundację Profilaktyki i Leczenia Chorób Krwi przy Klinice Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Wspierał również sport – krakowski klub Wisła.
Wiesław Smulski zmarł w wieku 71 lat, po długiej i ciężkiej chorobie.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
3 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Inline Feedbacks
View all comments