Olimpijskie sukcesy uczniów ZST

0
105
olimpiada
REKLAMA

– Tak wysokiego miejsca w historii Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej nasza szkoła jeszcze nie osiągnęła, w tym roku mieliśmy aż trzech laureatów – mówi Robert Hosaja, nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych im. I. Mościckiego w Tarnowie, który przygotował uczniów do olimpiady.
W olimpijskich zmaganiach w kategorii elektronika medyczna uczestniczyli Mirosław Wiejacki i Michał Łyszczarz, a w grupie elektronicznej znalazł się Artur Zaniewski. Niewiele zabrakło im do sukcesu, ale za rok ponownie spróbują swych sił.
Laureaci i finaliści olimpiady zapewnili sobie zwolnienie z pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz otrzymali wstęp na elektrotechnikę, elektronikę, mechatronikę i na inne pokrewne kierunki we wszystkich uczelniach technicznych w kraju.
Olimpiada ma unikatowy charakter, oprócz wiedzy teoretycznej sprawdzane są umiejętności praktyczne podczas wykonywania dwóch ćwiczeń laboratoryjno – projektowych. Finał jest otwarty, co oznacza, że olimpijczyk odpowiada na wylosowane pytania przed komisją konkursową w obecności innych uczestników oraz widzów. Pytania mają charakter przekrojowy i obejmują zagadnienia z zawodowych przedmiotów. Suma punktów decyduje o zajętym miejscu.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments