Orkiestrowe granie z atrakcjami

0
65
REKLAMA

Podczas tegorocznego finału WOŚP wolontariusze zbierać będą, podobnie jak w latach poprzednich, na sprzęt potrzebny do ratowania życia dzieci. Organizatorzy akcji chcą ten finał dedykować także ludziom w podeszłym wieku, chorym na choroby przewlekłe, seniorom wymagającym ciągłej i godnej opieki medycznej. Pieniądze zebrane podczas 21. finału przeznaczone zostaną na wsparcie terapii noworodków i niemowlaków, a także na wyposażenie w sprzęt placówek i oddziałów geriatrycznych. WOŚP zamierza zakupić m.in. łóżka o regulowanej wysokości, materace przeciwodleżynowe, sprzęt rehabilitacyjny.
W Tarnowie kwestować będzie blisko tysiąc osób – wolontariuszy z dwóch sztabów: Tarnowskiego Sztabu WOŚP z siedzibą przy Pałacu Młodzieży (650 osób) oraz sztabu działającego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Tarnowie (270 osób).
Pierwsze wydarzenia, podczas których będzie można wesprzeć WOŚP, zaplanowano już na sobotę 12 stycznia.
– Zaczynamy w samo południe zawodami pływackimi dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych na basenie przy ul. Traugutta. Po raz drugi zapraszamy na spacer z pupilami, czyli akcję „Wędruj z psiakiem zielonym szlakiem”. Do orkiestrowego grania włączają się również tarnowskie kluby i tu imprezy rozpoczną się w sobotę o godz. 20, a w klubie „Przepraszam” zagrają lokalne zespoły, m.in. Fist i The Way. Wielka zbiórka rozpocznie się w niedzielę 13 stycznia o godzinie 6 i potrwa do godz. 20. Wszyscy wolontariusze wyposażeni będą w kolorowe, kartonowe puszki i identyfikatory. Na każdej puszce powinien znaleźć się numer wolontariusza i banderola, co oznacza, że puszka nie została wcześniej otwarta. A identyfikatory, oprócz zdjęcia wolontariusza, muszą mieć również hologram i pieczątkę fundacji – mówi Agata Grudzień, zastępca szefa tarnowskiego sztabu WOŚP.
Jedną z atrakcji tegorocznego finału WOŚP będzie siódma Tarnowska Moto Orkiestra, organizowana m.in. przez Auto Moto Klub Tarnowski. Impreza odbędzie się 13 stycznia na dawnym placu targowym przy Al. M.B Fatimskiej w Tarnowie, a początek zaplanowano na godz. 9. Oprócz zawodów samochodowych dla kierowców‑amatorów (SuperSprint) oraz rodzinnego rajdu nawigacyjno‑turystycznego, zainteresowani będą mogli obejrzeć samochody rajdowe, wyścigowe, gokarty i motocykle. Swój udział w imprezie zapowiedzieli m.in. Adam Gładysz, żużlowiec Janusz Kołodziej, Piotr Oleksyk (Mistrz Polski w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski 2012).
Finałowy koncert WOŚP rozpocznie się na tarnowskim Rynku w niedzielę 13 stycznia o godz. 15. W programie m.in. licytacje złotych i srebrnych serduszek, tortu w kształcie serca, pokazy szkolenia psów terapeutycznych, koncert młodych muzyków z Zespołu Szkół Muzycznych, a także wspólne muzykowanie tarnowian – „Wielka Orkiestra na czym się da”, czyli granie na patelniach, grzebieniach itp. Zaplanowano też pokaz sprzętu straży pożarnej i policji, licytację i sprzedaż prac wykonanych przez osadzonych w tarnowskich zakładach karnych.
Późnym popołudniem na scenie zagrają zespoły Afterday, Pyroskop i Sayes, a na finał grupa Tune, finalista programu „Must be the music”. O godz. 20 czas na „Światełko do nieba”, czyli pokaz sztucznych ogni. Szczegółowe informacje o programie najbliższego finału WOŚP w Tarnowie znaleźć można na plakatach oraz stronie www.wosp.prv.pl.
Warto jeszcze przypomnieć, że w ubiegłym roku z Tarnowa na konto WOŚP trafiło blisko 299 tys. zł. Datki przekazane przez mieszkańców Tarnowa wracają do miasta w postaci sprzętu medycznego. Wartość urządzeń przekazanych do Tarnowa przez WOŚP to ponad milion złotych.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o