Parkowanie z SMS‑em

0
120
sms-parkowanie
REKLAMA

Jak już informowaliśmy, Tarnów znalazł się wśród nielicznych miast w Polsce, w którym opłaty za korzystanie z parkingów można uiszczać za pomocą SMS‑ów.
– Dużą zaletą systemu jest to, że kierowcy będą płacić za rzeczywisty czas korzystania z parkingu, a poza tym nie będą musieli szukać punktów sprzedaży kart postojowych, które wymagają wypełnienia – komentuje Henryk Słomka‑Narożański, wiceprezydent Tarnowa.
Aby korzystać z nowości, należy zarejestrować się w systemie Pango na trzy sposoby: logując się na stronie www.pango.pl, używając pobranej aplikacji na smartfony i tablety (działające pod Androidem, iPhone, Blackberry) bądź telefonując pod nr tel.: 222 700 100. W siedzibie spółki Targowiska Miejskie (ul. Najświętszej Marii Panny 13c) są do pobrania specjalne naklejki.
– Naklejka oznacza, że kierowca korzysta z systemu, a nasi kontrolerzy za pomocą specjalnego urządzenia będą mogli sprawdzić, czy została aktywowana usługa parkowania – wyjaśnia Jacek Chrobak, prezes spółki Targowiska Miejskie. – Parkujący zaoszczędza nie tylko na czasie, ale i finansowo. W Polsce to wciąż innowacyjne rozwiązanie, choć w USA i niektórych krajach europejskich już coraz bardziej popularne.
Aby system rozpoczął naliczanie czasu parkowania, kierowca wysyła SMS pod nr 4321 o treści: „Pango start Tarnow strefa parkowania”, by zakończyć naliczanie czasu, wystarczy SMS: „Pango stop”.
Szczegóły techniczne związane z obsługą systemu można też znaleźć na stronach internetowych Targowisk Miejskich: www.targowiska.tarnow.pl.
Taryfa opłat za parkowanie w strefach pozostaje ta sama.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o