Pijany 21-latek zdewastował groby w Mościcach

0
129
przewrócony-krzyż
REKLAMA

Policjanci z Komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali mężczyznę, który zniszczył nagrobki na cmentarzu komunalnym w Mościcach. 21-latek usłyszał już zarzuty.
Rankiem mieszkańcy tarnowskich Mościc, odwiedzający nekropolię przy ul. Czarna Droga, zastali przerażający widok. W nocy groby ich bliskich zostały zniszczone lub mocno naruszone. Wandal, który wszedł na cmentarz bramą główną i kierował się centralną aleją do bocznego wyjścia przy parkingu, pozostawił po sobie spustoszenie. Na drodze jego marszruty pozostały powyrywane krzyże i tablice, porozrzucane wiązanki i szkło ze stłuczonych zniczy. W wyniku biegania, kopania i wyrywania, poważnie uszkodzonych zostało kilka nagrobków, kilkadziesiąt innych ucierpiało. Dewastator nie oszczędził mijanych po drodze kontenerów na odpady, one także zostały skopane i powywracane.

REKLAMA

– Bulwersującą sprawą zajęli się policjanci z komisariatu przy ul. ks. Indyka w Mościcach, którzy szybko ustalili tożsamość sprawcy, nie pozwalając długo pozostać mu na wolności. 21-letni mieszkaniec podtarnowskiej miejscowości usłyszał zarzuty znieważenia miejsca spoczynku. Przyznał się do winy, a swoje zachowanie tłumaczył nadmierną ilością wypitego alkoholu. Twierdził, że stracił nad sobą kontrolę i niszczył wszystko, co stanęło mu na drodze – informuje asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy Zespołu do spraw Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.
Pewne jest, że zarzutów na koncie 21-latka przybędzie. Mężczyzna odpowie również za uszkodzenia mienia, za co grozi nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. Prowadzący sprawę policjanci szacują straty i docierają do właścicieli kolejnych, uszkodzonych nagrobków.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o