Po mieście biegają nieopodatkowane psy

1
967
Podatek za psa
Szacunkowo tarnowianie posiadają od dwudziestu do trzydziestu tysięcy czworonogów
REKLAMA

Nikt nie policzył, ile czworonogów posiadają mieszkańcy Tarnowa, ale szacunkowo jest ich od dwudziestu do trzydziestu tysięcy. Ku takiej liczbie skłania się Adrian Starzyk, kierownik tarnowskiego Azylu dla Psów i Kotów. – Szkoda, że nie wiemy dokładniej ile psów żyje w Tarnowie. Ta wiedza byłaby z pewnością pomocna przy podejmowaniu decyzji dotyczących choćby utrzymania czystości w mieście, czy planowaniu infrastruktury służącej zwierzętom i ich właścicielom – uważa kierownik azylu. – Jesteśmy wciąż na początku czipowania i rejestrowania psów, których właściciele na dodatek nie płacą podatku. Samorząd nie zna więc skali potrzeb tej grupy i trudniej przychodzą właściwe rozwiązania.

Od nowego roku pojawiły się nowe, obowiązkowe opłaty i wzrosły stawki kilku dotychczasowych, wśród nich podatek od psa. Ustawowo podniesiono jego górny limit o 5 złotych, czyli do 130,30 zł rocznie za jednego czworonoga. Z psiego podatku zwolnione są osoby powyżej 65. roku życia, samodzielnie prowadzące gospodarstwa domowe, a także niepełnosprawni z psem asystującym i rolnicy, którzy nie posiadają więcej niż dwa czworonogi. Ostateczna decyzja o wprowadzeniu podatku i jego stawkach należy w tym względzie do samorządów, podobnie jak w przypadku nieruchomości i środków transportu. W Tarnowie, Tuchowie, Szczucinie i wielu innych miastach naszego regionu tego problemu nie ma.

REKLAMA

To tylko część tekstu. Cały artykuł przeczytasz w wydaniu papierowym TEMI lub w e-wydaniu, które możesz kupić bezpośrednio pod tym artykułem.

3,50 PLN – Kup Teraz Podana cena jest ceną brutto i zawiera podatek VAT 8%.
REKLAMA

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Jola

To pieski sobie wrócą do schroniska albo pojda w samopas …..