Pociąg retro znowu zawita do Tarnowa

0
911
Pociąg retro na tarnowskim dworcu w 2019 roku
Pociąg retro na tarnowskim dworcu w 2019 roku | fot. Dawid Drwal
REKLAMA

Wkrótce rusza VI edycja projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej. Za nieco ponad miesiąc zabytkowy pociąg pojawi się także w Tarnowie, Tuchowie i Żabnie. Trwa rezerwacja biletów.

Tegoroczna jesienna akcja obejmuje przejazdy zabytkowymi pociągami m.in. do Nowego Sącza, Muszyny, Krynicy, Biecza, Gorlic, Tarnowa, Tuchowa i Żabna. Z miasta pod Górą św. Marcina składem retro będziemy mogli pojechać do Tuchowa i Żabna 3 i 4 października.
W tym roku, w trosce o bezpieczeństwo uczestników, przejazd pociągów będzie realizowany zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi dla transportu publicznego. Warto dodać, że w kursach zabytkowych składów będziemy mogli uczestniczyć także wirtualnie, za pośrednictwem transmisji internetowych, które będą przekazywane na żywo w mediach społecznościowych.
Organizatorem przejazdów pociągów retro będzie Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei we współpracy z PKP CARGO. Projekt wsparło finansowo województwo małopolskie w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”.

REKLAMA

Szczegółowy wykaz terminów historycznych pociągów w Małopolsce znajduje się na stronie: www.kolejegalicyjskie.pl. Tu również można dokonać rezerwacji biletów na interesujące nas kursy.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments