Pół miliona dla WOŚP!

0
158
fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Ponad tysiąc wolontariuszy uczestniczyło w tarnowskim 28. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do kolorowych puszek wrzucono ponad 500 tys. złotych. Organizatorzy finału są pozytywnie zaskoczeni takim efektem zbiórki. A to jeszcze nie wszystko. Nadal trwają internetowe aukcje, w licytacjach powalczyć można m.in. o okolicznościowe monety czy piłkę z autografami polskich piłkarzy.

REKLAMA

Za nami 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra zagrała także w Tarnowie. Na ulicach kwestowało ponad tysiąc wolontariuszy – m.in. ludzie bardzo młodzi, seniorzy, tarnowscy radni. W ubiegłym roku w samym Tarnowie zebrano ponad 430 tys. zł, pozyskano również kilkanaście litrów krwi. W tym roku znów padł rekord.
– Do puszek wolontariuszy kwestujących na ulicach Tarnowa oraz obecnych podczas różnych imprez organizowanych w ramach tarnowskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, trafiło ponad 500 tysięcy złotych. To absolutny rekord. Po cichu liczyliśmy, że uda się zebrać więcej niż w ubiegłym roku, ale i tak jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Tarnowianie wrzucali do puszek sporo banknotów, także te o nominałach 100 i 200 zł. Ponad 50 puszek z logo WOŚP było puszkami stacjonarnymi. Znajdowały się one w sklepach, klubach fitness, rozmaitych instytucjach. Cieszymy się z rekordu, ale to nie rekord jest tu najważniejszy, a to, że dzięki zebranym pieniądzom WOŚP zakupi więcej sprzętu medycznego dla dzieci – mówi Agata Grudzień, zastępczyni szefowej Tarnowskiego Sztabu WOŚP przy Pałacu Młodzieży.
Nadal trwają internetowe aukcje, w licytacjach powalczyć można m.in. o okolicznościowe monety ukazujące tarnowski ratusz, wyemitowane w 2007 roku przez Narodowy Bank Polski w ramach serii „Historyczne miasta w Polsce” – warte są już ponad 300 zł, czy piłkę nożną z autografami reprezentacji Polski z 2017 roku, której wartość osiągnęła w dniu finału 920 zł. Na aukcję wystawiono także m.in. zestawy kaw, plastron żużlowy klubu Unia Tarnów z czarną jaskółką i nr 9 sprzed czterech dekad (wart już ponad 400 zł), kombinezon podlodowy kadry narodowej, za który trzeba zapłacić co najmniej 1 tys. złotych.
Warto przypomnieć, że celem 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej – wolontariusze zbierali pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji, a także na zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o