Porządki i nieporządki w Lasku Sośnina

0
66
lasek Sosnina
REKLAMA

Okazuje się jednak, że ostatnio usunięte drzewa i gałęzie w pobliżu skrzyżowania ulic Mokrej i Pasterskiej są elementem porządkowania Lasku Sośnina, a za przeprowadzanie tych czynności jest odpowiedzialne Nadleśnictwo Gromnik. Mieszkańcy spacerujący w tej części miasta zauważają, że takie zabiegi są konieczne, gdyż stare, chore i połamane po ostatnich burzach i wiatrach drzewa utrudniają poruszanie się po tym terenie – Takie niewielkie wycinki porządkowe drzew popieramy, bo służą one naszemu bezpieczeństwu. Stanowczo jednak sprzeciwiamy się masowemu i bezpodstawnemu niszczeniu zdrowego drzewostanu – mówią spacerowicze na ul. Pasterskiej.
Mieszkańcy Mościc zwracają również uwagę na śmieci porzucane w ostatnim czasie w pobliżu tej ulicy. Rozrzucone i potłuczone szkło może spowodować skaleczenia, zarówno u ludzi i zwierząt, a w okresie letnim doprowadzić do pożaru.
W minionym tygodniu tarnowscy strażnicy miejscy odebrali zgłoszenie o porzuconych przy lasku Sośnina szklanych i plastikowych butelkach po alkoholu. Sprawą się zajęli, powiadamiając m.in. Nadleśnictwo Gromnik, które terenem administruje. To niestety jedyna w tym roku interwencja porządkowa straży miejskiej w tej okolicy, tymczasem mieszkańcy Mościc podtrzymują, że podobne incydenty występowały już wcześniej. W okolicy przystanku autobusowego przy wejściu do lasku bardzo często porzucane są worki ze śmieciami, leżą butelki, części samochodowe i plastikowe opakowania.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o