Poszukiwania nożownika

0
73
nozownik2

Około godziny pierwszej w nocy ze środy na czwartek 15 czerwca tarnowscy policjanci otrzymali zgłoszenie od kobiety informującej, że zaczepia ją nieznany mężczyzna. Zaalarmowani funkcjonariusze przyjechali w pobliże ul. Jana Pawła II. Na widok policjantów mężczyzna odjechał na rowerze, ale udało się go dogonić radiowozem. Gdy jeden z funkcjonariuszy wysiadł, został dwukrotnie zaatakowany nożem. Napastnik uciekł, drugi z policjantów nie gonił go, ponieważ ratował życie kolegi. Policja znalazła nóż na miejscu zdarzenia, obecnie jest on poddawany analizie kryminalistycznej.
Podejrzany mężczyzna został zatrzymany nazajutrz przez antyterrorystów w swoim mieszkaniu w Tarnowie. Znajdował się pod wpływem środków odurzających. Podczas przesłuchania podał alibi, które zostało potwierdzone, i na tej podstawie zwolniono go.
Ranny 22‑letni policjant przeszedł w szpitalu operację, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
W minionym tygodniu tarnowscy policjanci w dalszym ciągu analizowali materiały i poszukiwali sprawcy napaści. Upubliczniono zdjęcia z miejskiego monitoringu przedstawiające wizerunek podejrzanego, który poruszał się na czerwonym rowerze.
– Osoby posiadające informacje w tej sprawie lub rozpoznające mężczyznę ze zdjęcia proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie pod numerem telefonu: 14 628 1355 lub alarmowym: 997 i 112 – apeluje Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o