Potrącony rowerzysta uderzył głową o krawężnik

18
5653
Wypadek - Potrącony rowerzysta uderzył głową o krawężnik
REKLAMA

Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w sobotę w rejonie ul. Ablewicza, w pobliżu ronda Reagana w Tarnowie i w którym życie stracił rowerzysta.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż rowerzysta poruszał się ścieżką rowerową i został potrącony przez autobus MPK, który skręcał w ul. Ablewicza. Pojazd prowadziła kobieta. Była trzeźwa.

REKLAMA

Rowerzysta, mężczyzna w wieku 63 lat, poniósł śmierć na miejscu. Według niepotwierdzonych na razie informacji, autobus w chwili potrącenia kierującego jednośladem jechał z niewielką prędkością, ok. 13 – 15 km na godz., ale mężczyzna spadając z roweru nieszczęśliwie uderzył głową o krawężnik.

REKLAMA

18
Dodaj komentarz

9 Liczba komentarzy
9 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
11 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Orzeł

nie ma to jak bzdurny przepis mówiący o tym, że rower ma wszędzie pierwszeństwo na ścieżce.

Kd

Czy jadąc drogą dla rowerów nie miał pierwszeństwa.

Uwe

Do biedronki na kasę a nie za kółko

Basiula

Kierowca autobusu pomimo, że siedzi wysoko ma bardzo ograniczona widoczność – lusterka, szerokie słupki- rowerzysta mógł się za nimi schować. A taka maszyna jest ciężko wychamowac, szczególnie, ze wioząc ludzi mogli byb się powywracać. A autobusami jeżdżą głównie starsze osoby, które często nie trzymają się poręczy. I następna tragedia by była gotowa. Rowerzyści jeżdżą jak chcą, czują się panami szosy, nie patrzą czy coś jedzie czy nie, bo przecież oni mają pierwszenstwo.. Tylko pierwszeństwo nie zapewni im nie śmiertelności. Pani która kierowała pojazdem mogła by nawet jechać 5 km/h i przy uderzeniu różniez mógł by zginąć człowiek. Prędkość nie ma… Czytaj więcej »

henio

Kiedy się nauczycie jeździć w KASKACH, czy to rowerem czy na rolkach czy deskorolce? O ile większe szanse by miał potrącony gdyby na głowie był zapięty kask?

Tarnowianka

Nie ma informacji, czy ten rowerzysta miał kask na głowie. Niestety bardzo często można spotkać osoby poruszające się na rowerach, które jeżdżą bez, a czasami taki wlasnie kask może życie uratować

Lelko

Większość rowerzystów nie ma bladego pojęcia o przepisach ruchu drogowego, jeździe po ścieżkach rowerowych, sygnalizowaniu manewrów itp. Jeżdżą jak chcą i gdzie chcą. Każdy kto ma rower jedzie na miasto i jeździ po swojemu.

Tomek

Na pasach też notorycznie zabijacie ludzi, sami siebie na drogach z resztą też, zobacz na statystyki. Może się zastanowisz następnym razem zanim coś podobnie debilnego napiszesz?

mordimer

kto to widział, żeby na rondzie dawać pierwszeństwo rowerzystom… generalnie pierwszeństwo dla rowerzystów przed samochodami na drodze to poroniony pomysł – potrafią nagle wyrosnąć przed autem, które nie potrafi zatrzymać się w miejscu a rowerzyści wśród pieszych są trudno zauważalni, tak samo jak wyjeżdżający na rowerze zza budynku, pojazdu czy innej przeszkody… ta kretyńska pseudopoprawność polityczna jest przyczyną śmierci lub kalectwa tych ludzi a idiotyczne przepisy są niewykonalne! pieszemu nie wolno przebiegać przez jezdnię ale rowerzyście wolno przejeżdżać… ktoś o tym pomyślał?!