Powiększenie strefy odroczone

0
111
strefa-parkowania
REKLAMA

–  Docierają do nas te pretensje – przyznają w administrujących tarnowskimi parkingami Targowiskach Miejskich. – I nie ma wątpliwości, że powiększenie strefy płatnego parkowania jest konieczne, ale z realizacją tego zamiaru musimy nieco poczekać.
–  Uznaliśmy, że nie należy wprowadzać zmian teraz, gdy trwają drogowe remonty komplikujące ruch w centrum miasta. Nie rezygnujemy z rozszerzenia strefy, zrobimy to najprawdopodobniej jesienią bieżącego roku. Kolejne płatne miejsca postojowe wyznaczymy w kwartale ograniczonym ulicami: Słowackiego, Nowy Świat, al. Solidarności i Grottgera – informuje Jacek Chrobak, dyrektor TM. Przyznaje, że rozwiązania wymaga też brak miejsc postojowych przy ul. Dworcowej i przed siedzibą ZUS przy ul. Kościuszki. Niemożność zaparkowania tam samochodu dokucza wielu petentom, a zwłaszcza osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom.
Strefa Płatnego Parkowania w Tarnowie obejmuje dotąd obszar miasta o znacznym deficycie miejsc postojowych, ograniczony ulicami: Narutowicza, Konarskiego, Dąbrowskiego, Kołłątaja, Starodąbrowską, Słoneczną, Sitki, Słowackiego, Nowy Świat, Solidarności, Szujskiego, Szkotnik, Mościckiego, Pułaskiego, Krakowską. Łącznie SPP dysponuje ok. 2 300 miejscami do parkowania samochodów.
Opłaty za pozostawienie pojazdu pobierane są w dni robocze – od poniedziałku do piątku, w godzinach 8‑18, a w soboty od 8 do 13. Pół godziny parkowania kosztuje 1 zł, godzina – 2,5 zł, dwie godziny – 5,1 zł, trzy – 8 zł. Za czwartą i każdą następną godzinę parkowania trzeba zapłacić 2,5 zł, a za cały dzień – 17 zł.
– Zdajemy sobie sprawę z trudności komunikacyjnych i niedostatku miejsc postojowych w ciasnym centrum miasta i nie nastawiamy się tylko na bezwzględne zarabianie pieniędzy na kierowcach… – przekonuje dyr. Chrobak. Wskazuje m.in. na korzystne abonamenty adresowane do różnych kategorii użytkowników. Wśród nich 60‑złotową opłatę miesięczną za miejsce postojowe dla osób pracujących w obrębie strefy.Wpływy ze sprzedaży biletów za miejsce w strefie płatnego parkowania to ok. 1,8 mln złotych rocznie. W Targowiskach Miejskich zakładają wzrost tych zysków z racji planowanego rozszerzenia SPP i funkcjonujących już 50 parkometrów. Zainstalowano je w wybranych miejscach pod koniec ub. roku i tarnowianie przekonują się do nich coraz bardziej. Niestety, ze względu na trudną sytuację finansową miasta zakup kolejnych urządzeń do pobierania opłat wydaje się w tym roku mało prawdopodobny.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments