Przybywa zakażonych koronawirusem

0
372
REKLAMA

Ponad 4 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce – to niepokojące dane przekazane dziś przez Ministerstwo Zdrowia. W Małopolsce potwierdzono ponad pół tysiąca nowych przypadków. Zakażonych koronawirusem przybywa również w Tarnowie, dziś to kolejnych 9 osób.

 

REKLAMA

Dziś, 8 października, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4 280 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem (dzień wcześniej odnotowano 3003 nowe przypadki). W województwie mazowieckim to aż 598 nowych przypadków, w wielkopolskim 505, z kolei np. w województwie zachodniopomorskim odnotowano 116 nowych przypadków, a w lubuskim 69.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała dziś o nowych i potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi przypadkach zakażenia koronawirusem w Małopolsce. Dotyczy to 552 osób – 290 kobiet i 262 mężczyzn, w wieku od roku do 96 lat, z Krakowa (166 osób), powiatu nowotarskiego (49 osób), suskiego (44 osoby), powiatów: wielickiego, nowosądeckiego i myślenickiego (po 29 osób), krakowskiego (26 osób), limanowskiego (24 osoby), tatrzańskiego (19 osób), olkuskiego (17 osób), powiatów: chrzanowskiego i wadowickiego (po 16 osób), powiatów: oświęcimskiego i miechowskiego (po 14 osób), bocheńskiego (13 osób), z Nowego Sącza (10 osób), z Tarnowa (9 osób), powiatów: tarnowskiego, proszowickiego oraz brzeskiego (po 6 osób), dąbrowskiego i gorlickiego (po 5 osób). Aktualnie 37 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. W Małopolsce potwierdzono zakażenie koronawirusem u 13 648 osób.

Poinformowano także o śmierci 81-letniej kobiety, mieszkanki powiatu oświęcimskiego, 82-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu olkuskiego, 80-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu tatrzańskiego, 76-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowotarskiego, 75-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowotarskiego, 83-letniej kobiety, mieszkanki powiatu nowotarskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, 72-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu oświęcimskiego, który przebywał w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu, 66-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu wadowickiego, który przebywał w Szpitalu w Wadowicach, 79-letniej kobiety, mieszkanki powiatu wadowickiego, 87-letniej kobiety, mieszkanki powiatu olkuskiego, która przebywała w Nowym Szpitalu w Olkuszu, 86-letniej kobiety, mieszkanki Krakowa, która przebywała w Szpitalu im. Dietla w Krakowie oraz 95-letniego mężczyzny, mieszkańca Krakowa, który przebywał w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. Jedenaście osób miało choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 230.

Dobra wiadomość dotyczy kolejnych ozdrowieńców z województwa małopolskiego. To 177 kobiet i 137 mężczyzn, od 2 do 86 lat, z Krakowa (186 osób), powiatu krakowskiego (31 osób), nowotarskiego (26 osób), Nowego Sącza (16 osób), powiatu tatrzańskiego (11 osób), tarnowskiego (8 osób), Tarnowa (7 osób), powiatów: limanowskiego oraz wadowickiego (po 6 osób), chrzanowskiego (4 osoby), powiatów: oświęcimskiego oraz myślenickiego (po 3 osoby), bocheńskiego oraz olkuskiego (po 2 osoby), powiatów: miechowskiego, dąbrowskiego oraz suskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 10 222 ozdrowieńców.

 

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments