Pseudograficiarz wpadł po kilku tygodniach

2
322
tarnów - osiedlowe grafiti
REKLAMA

Policjanci z Komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali sprawcę uszkodzeń elewacji budynków na Osiedlu Zielonym i w śródmieściu. Chodzi o 26-latka, któremu zarzuca się zniszczenie elewacji bloków mieszkalnych, wiat śmietnikowych oraz garaży. Teraz młodego mężczyznę czeka postępowanie przed tarnowskim sądem, grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

– Pod koniec roku do Komisariatu Policji Tarnów Centrum napływały, po niemalże każdej nocy, zgłoszenia o pojawiających się kolejnych napisach na elewacjach bloków mieszkalnych, wiat śmietnikowych oraz garażach. Szpecące elewację budynków napisy pojawiały się nie tylko na Osiedlu Zielonym, ale również w centrum Tarnowa – informuje Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

REKLAMA

Kilka tygodni później funkcjonariusze zatrzymali 26-letniego mieszkańca Tarnowa, którego podejrzewano o te czyny. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego tak postępował. Policjanci przedstawili mu w sumie kilkanaście zarzutów zniszczenia elewacji różnych obiektów. Młody człowiek przyznał się do zarzutów, opisał dokładnie, kiedy i gdzie wykonywał swoje napisy. Wyraził skruchę oraz wolę dobrowolnego poddania się karze.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
2 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Inline Feedbacks
View all comments