Pseudokibice z pałkami teleskopowymi

3
1462
Policja
REKLAMA

Komenda Miejska Policji w Tarnowie poinformowała, że zatrzymani zostali młodzi mężczyźni, którzy początkiem czerwca używając pałek teleskopowych pobili 19-latka. Okazało się, że byli to pseudokibice jednej z tarnowskich drużyn piłkarskich. Ofiara pobicia nie zgłosiła się na policję, ale całe zdarzenie widziała przypadkowa osoba, która powiadomiła dyżurnego komendy.
Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej policji, informuje: „Z wstępnych informacji wynikało, że młody mężczyzna spacerował ulicą Nadbrzeżną Dolną, gdzie miało napaść na niego trzech mężczyzn. Agresorzy, kopiąc i bijąc go, dodatkowo mieli używać pałek teleskopowych. Następnie sprawcy pozostawili pokrzywdzonego na ulicy, wsiedli do swoich samochodów i oddalili się w różnych kierunkach”.

REKLAMA

Mimo że pobity 19-latek nie zgłosił o sprawie policjantów, zostało wszczęte postępowanie, m. in. w oparciu o zeznania świadka, który obserwował zdarzenie nad Wątokiem. Po pewnym czasie funkcjonariuszom Komisariatu Tarnów Centrum udało się wpaść na trop osób podejrzanych o brutalne pobicie. Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 18-19 lat, pseudokibiców jednego z tarnowskich klubów. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania zatrzymanych policjanci odnaleźli siekierkę, maczetę, styl oraz gazy oklejone naklejkami świadczącymi o przynależności do drużyny. Mężczyźni przyznali się do pobicia oraz wyjaśnili jego okoliczności. Zostali doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, składając wniosek o dobrowolnym poddaniu się karze. Wobec podejrzanych prokurator zastosował środki wolnościowe w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego.

REKLAMA

3
Dodaj komentarz

2 Liczba komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
3 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
ATM

Te wyroki prokuratury to żenada… Prali chłopa pałami i dalej cieszą się wolnością…. Tragifarsa takie prawo..ups-miało być “przepis” , nie PRAWO.

Urszula

To bandyci nie kibice.