Publiczność polubiła „Muzykę na dachu”

0
86
Koncert Anny Marii Jopek na zielonym dachu |fot. Artur Gawle
REKLAMA

Kilkanaście wydarzeń na zielonym dachu teatru, niepowtarzalne koncerty Anny Marii Jopek, ponad ośmiuset widzów i mnóstwo dobrych emocji – Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie podsumowuje projekt „Muzyka na dachu”, zrealizowany dzięki ministerialnemu dofinansowaniu.

 

REKLAMA

Od początku ubiegłego roku Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie może korzystać z wyremontowanego zaplecza technicznego. Na zapleczu znalazła się m.in. sala prób, nowoczesny dwupoziomowy magazyn, wyremontowano i wyposażono pracownie teatralne, udostępniono pięć pokoi gościnnych dla twórców. A na dachu budynku zaplecza wybudowano wielki taras, pokryty trawą, przeznaczony na prezentację spektakli i koncertów pod gołym niebem.

Od 30 lipca do 13 września ponad ośmiuset widzów uczestniczyło w trzynastu wydarzeniach w ramach projektu „Muzyka na dachu”. W programie znalazły się spektakle i koncerty: „Aniołki Solskiego” (koncert, którego program wybierała publiczność), premierowy „Bajkowy koncert” z piosenkami dla dzieci; spektakl „Bądź taka, nie bądź taka” z utworami Kory i zespołu Maanam, spektakl muzyczny „Apetyt na czereśnie” na podstawie tekstu Agnieszki Osieckiej, premierowy koncert „Śpiewamy Stachurę”. Podczas ostatniego weekendu „Muzyki na dachu” odbył się koncert finałowy warsztatów muzycznych „Tyle słońca w całym mieście” z udziałem chóru Solskiego i gościnnym występem Ewy Sąsiadek. Wydarzeniem wieńczącym cykl „Muzyka na dachu” był koncert Anny Marii Jopek z zespołem. Artystka wystąpiła na dużej scenie oraz na scenie na zielonym dachu, już w wersji akustycznej.

Projekt „Muzyka na dachu” tarnowski teatr zrealizował dzięki ministerialnemu dofinansowaniu z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments