Będą trzy wiaty rowerowe

0
118
Rowery miejskie - Będą trzy wiaty rowerowe
REKLAMA

Trwa procedura przetargowa na dostawę trzech wiat rowerowych – kolejnego elementu systemu „Tarnowski Rower Miejski”. Termin składania ofert upływa w południe 5 sierpnia.

Wiaty zostaną wybudowane przy tarnowskich ulicach: Goldhammera, Kwiatkowskiego (pętla autobusowa) oraz Chemicznej (w pobliżu stacji kolejowej). W każdej będzie osiem stojaków w kształcie odwróconej litery „U”. W wiatach „bike&ride” będzie można zostawić jednoślad i przesiąść się do autobusu lub pociągu.
Kilka tygodni temu Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie rozstrzygnął przetarg na rozbudowę systemu „Tarnowski Rower Miejski”. W efekcie powstanie sześć dodatkowych stacji, w których pojawią się nowe jednoślady.

REKLAMA

Kolejne stacje rowerowe zostaną zamontowane na tarnowskich osiedlach: Westerplatte (okolice ul. Marynarki Wojennej) i Legionów Henryka Dąbrowskiego (sąsiedztwo szkoły) oraz przy ulicach: Słonecznej (sąsiedztwo biurowca), Lwowskiej (niedaleko skrzyżowania z Kowalską), Klikowskiej (w pobliżu kościoła pw. Miłosierdzia Bożego) i Mościckiego (w pobliżu Reymonta). Wszystkie zostały usytuowane niedaleko bloków, by maksymalnie ułatwić korzystanie z rowerów jak największej liczbie mieszkańców.
W tych stacjach będzie 60 nowych rowerów, w tym 10 z fotelikami dla dzieci.
Zgodnie z umową rozbudowa TRM ma się zakończyć w połowie września. Natomiast budowa wiat – 30 dni od dnia podpisania umowy.

Wartość projektu „Tarnowski Rower Miejski” to 1 milion 217 tysięcy złotych. 85 procent tej kwoty stanowi dofinansowanie z funduszy unijnych. Jesienią 2018 roku w Tarnowie zamontowano 10 stacji, w których do dyspozycji jest 100 jednośladów dla dorosłych i 10 dla dzieci.
Zarówno infrastruktura, jak i wszystkie rowery są własnością miasta.
TRM to część większego projektu o nazwie „Integracja transportu publicznego w Tarnowie”.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o