Kiedy bezpieczniej na ścieżce rowerowej?

0
168
bezpieczniej na ścieżce rowerowej
Niebezpieczny fragment ścieżki rowerowej wzdłuż al. Jana Pawła II w Tarnowie | Fot. Dawid Drwal
REKLAMA

Nasz czytelnik zwrócił uwagę na bardzo niebezpieczny odcinek często uczęszczanej ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż al. Jana Pawła II w Tarnowie. W pobliżu przystanku autobusowego przy Osiedlu Zielonym często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń z udziałem cyklistów.

Koło przystanku autobusowego „Jana Pawła II 03 – Os. Zielone I” na ścieżce rowerowej oddzielonej od chodnika ekranami akustycznymi często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń z udziałem rowerzystów. Wszystko przez „wychodzący” na trakt dla rowerów ekran dźwiękochłonny, który uniemożliwia dostrzeżenie jednośladu nadjeżdżającego z naprzeciwka.

REKLAMA

Wyczuleni na bezpieczeństwo w tej części miasta miłośnicy dwóch kółek, po niedawnym wypadku rowerzysty z miejskim autobusem, zwrócili się do nas z prośbą o nagłośnienie problemu. – Ten odcinek jest źle zaprojektowany i tylko kwestią czasu jest, kiedy dojdzie tu do poważnego czołowego zderzenia. Niebezpieczeństwo dotyczy zarówno osób jadących z północy na południe, jak i z południa na północ – żalą się mieszkańcy osiedla.

O problemach rowerzystów wie już tarnowska policja, a w Zarządzie Dróg i Komunikacji w Tarnowie udało się nam potwierdzić, że obecnie trwają działania polegające na dobraniu właściwych i optymalnych rozwiązań dla poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku ścieżki rowerowej. – Rozważamy możliwość skorygowania przebiegu trasy. Sprawdzamy, czy jest techniczna szansa wymiany zasłaniającego widoczność ekranu akustycznego na przezroczysty – mówi Paweł Armatys z Działu Organizacji Ruchu Drogowego ZDiK w Tarnowie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o