Po Tarnowie na miejskim rowerze

0
359
Rowery miejskie w Tarnowie
REKLAMA

System Tarnowski Rower Miejski został przygotowany we współpracy magistratu, Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie oraz firmy Nextbike, największego w Polsce operatora systemów sieci rowerów. Tarnowianie mają do dyspozycji 100 rowerów dla dorosłych oraz 10 dla dzieci.
Chcąc wypożyczyć rower należy zarejestrować się na stronie rower.tarnow.pl przez aplikację mobilną Tarnowski Rower Miejski lub na terminalu przy postoju. Musimy zasilić też swoje konto kwotą co najmniej 10 złotych, z których będą finansowane przyszłe wypożyczenia. Pierwsze 20 minut jazdy jest bezpłatne, a dla użytkowników Tarnowskiej Karty Miejskiej w wersji Premium darmowy czas wypożyczenia wynosi pół godziny. Rower można wypożyczyć wypisując na terminalu numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru.
– Tarnów to kolejne miasto, które widzi w rowerze miejskim nie tylko narzędzie rekreacji, czy atrakcję turystyczną, ale przede wszystkim środek transportu. To podstawowa funkcja rowerów publicznych, które w całej Polsce są chętnie wykorzystywane przy codziennych dojazdach. Tarnowski Rower Miejski z pewnością przekona do tej formy komunikacji kolejnych mieszkańców, którzy zamienią fotele samochodowe na siodełka rowerowe – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.
W Tarnowie rozlokowano dziesięć stacji z rowerami: na placach Jana Szczepanika i Sobieskiego, Górze Św. Marcina, osiedlu Zielonym, ul. Krzyskiej, koło Parku Strzeleckiego, przy ul Kwiatkowskiego, przy Centrum Sztuki Mościce, na osiedle Koszyckim i w pobliżu Dworca PKP. Mapa stacji, szczegółowe zasady korzystania oraz cennik wypożyczeń dostępne są na stronie internetowej rower.tarnow.pl oraz na terminalach stacji. W tym roku rowery można wypożyczać do końca listopada, w przyszłym sezon rozpocznie się 1 marca.
Uruchomienie sieci wypożyczalni kosztowało prawie 2 mln 600 tys. złotych, z czego około 1 mln zł to dofinansowanie unijne.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments