Rowerzyści mają swój dach

0
200
Miejsce Obsługi Rowerzystów już czeka na miłośników dwóch kółek | Fot. Biuro Prasowe UMWM

MOR służy jako miejsce wypoczynku dla amatorów turystyki rowerowej. Znajdują się tam duża wiata, która chroni przed deszczem, ławki, stojak na jednoślady, grill oraz tablica z mapą turystyczną. W przyszłości zamontuje się tu przenośną toaletę i latarnię hybrydową, która nie wymaga osobnego zasilania.
Miejsce Obsługi Rowerzystów w Glowie jest pierwszym tego rodzaju punktem w Małopolsce i częścią realizowanego przez Województwo Małopolskie projektu pn. „Zintegrowana sieć tras rowerowych w Małopolsce”.  
Fragment szlaku, na którym powstał MOR w Glowie, został włączony do sieci dróg rowerowych o wysokim standardzie VeloMałopolska. Planowane są kolejne MOR-y – do końca lipca za ok. 1 mln zł ma powstać jeszcze sześć na odcinku Drwinia – Szczucin (Wiślana Trasa Rowerowa). Sieć ścieżek obejmie w przyszłości całe województwo. Docelowo zbuduje się ścieżki o łącznej długości ok. 600 km. Połączą one ważne miasta w Małopolsce: Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, Nowy Targ, Zakopane, Olkusz, Chrzanów. W regionie tarnowskim czynne są już odcinki Drwinia – Szczucin, Biskupice Radłowskie – Wierzchosławice, Wola Batorska – Jodłówka Wałki. Trasy opracowano tak, by można było objechać rowerem Małopolskę wzdłuż i wszerz, a pomyślane są one dla amatorów, wyczynowców i całych rodzin.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o