Tarnów walczy o tytuł rowerowej stolicy Polski

0
223
Rowerowa stolica Polski Tarnów
fot. Bikers Tarnów
REKLAMA

We wrześniu miłośnicy jednośladów z całego kraju mogą swoją aktywnością wywalczyć tytuł rowerowej stolicy. W akcji biorą udział 43 miasta.

– Ideą akcji jest zachęcanie Polaków do wybierania roweru zamiast samochodu. Rower to idealna alternatywa w miejskiej, często zakorkowanej codzienności. Pedałując nie zatruwamy powietrza, jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi. Z roku na rok to coraz modniejszy i częściej wybierany środek transportu. Polacy pokochali rowery, więc zdobycie Pucharu Rowerowej Stolicy Polski to marzenie każdego z 43 miast. Szanse na zdobycie pucharu dla każdego miasta są jednakowe. Świadczy o tym fakt, że zwycięzcami poprzedniej edycji stała się Nowa Sól, która najlepiej zmobilizowała w swoim mieście miłośników dwóch kółek. Zgodnie z zasadami zabawy liczba przejechanych kilometrów będzie dzielona przez liczbę mieszkańców – czytamy na oficjalnej stronie organizatora akcji.
Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy pobrać specjalnie utworzoną darmową aplikację, rejestrującą pokonane trasy i ich długości, a w niej miasto, dla którego będziemy „kręcić kilometry”. Szczegółowe informacje o aplikacji znajdziemy na: www.rowerowastolicapolski.pl.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o