Zrób sobie… elektryczny rower

0
202
elektryczny-rower

Copenhagen Wheel firmy Superpedestrian wynaleziono na uczelni Massachusetts Institute of Technology (MIT) i opracowano je także w Cambridge w stanie Massachusetts. Urządzenie jest pierwszym komercyjnym zastosowaniem technologii poszerzającej zdolności człowieka, reagującej i odpowiadającej na zmiany w naturalnej jeździe rowerzysty. Koło dokonuje dokładnych pomiarów siły nacisku, prędkości, tarcia i kadencji 100 razy na sekundę, tym samym wspomagając pracę mięśni właśnie wtedy, kiedy tego potrzeba.
Cała technologia kryje się w niepozornej, czerwonej nakładce i kole. Urządzenie nie ma żadnych zewnętrznych przewodów, akumulatorów czy przycisków. Rowerzyści nawiązują połączenie z urządzeniem przez smartfony za pomocą Bluetooth i mogą dostosowywać ustawienia jazdy zgodnie z trybami takimi, jak Turbo, Eco czy Exercise. Koło wyposażone jest w silnik zasilany bateryjnie, umożliwiający jazdę z prędkością do 20 km na godzinę przez 50 kilometrów na jednym naładowaniu.
Każde urządzenie Copenhagen Wheel robione jest na zamówienie i zgodnie z podaną specyfikacją w nowym zakładzie produkcyjnym firmy Superpedestrian w Holandii.
Niestety zamiana zwykłego roweru w elektryczny jest w tym przypadku bardzo kosztowna, bowiem koło z elektrycznym napędem kosztuje 1499 dolarów.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o