Rozkład jazdy do korekty?

0
210
voyager
voyager
REKLAMA

Otóż autokar wyjeżdżający z Tarnowa o godzinie 6.30 nie dociera do Krakowa zgodnie z rozkładem jazdy o 7.50. Spóźnienie sięga, zdaniem podróżujących, nawet pół godziny i wielu nie zdąża na pociągi odjeżdżające z Krakowa, w tym ekspresowy do Warszawy, ruszający z krakowskiego dworca o godzinie 8.15.
–  Kupiłem bilet na ekspres do stolicy i z powrotem, i nawet nie zdążyłem pociągowi pomachać… – irytuje się pan Jan (nazwisko znane redakcji). – Sam wyjazd z Tarnowa zabrał kierowcy aż 27 minut i nic dziwnego, że do Krakowa nie zdążyliśmy na czas. Nie tylko ja oczekują korekty rozkładu jazdy Voyagera i zwracam uwagę, że w godzinach porannego szczytu przejazd przez Mościce w sąsiedztwie Zakładów Azotowych trwa zawsze bardzo długo i przewoźnik powinien o tym wiedzieć.
Prezes Voyagera, Kamil Wojtarowicz przypomina, że firma ma rozkład jazdy zatwierdzony przez Urząd Marszałkowski w Krakowie i nie odpowiada za opóźnienia będące wynikiem zdarzeń od niej niezależnych. Są wśród nich: zła pogoda, wypadki drogowe, wzmożony ruch w godzinach szczytu.
–  Klient, dokonując zakupu biletu, akceptuje te warunki umowy przewozu – zaznacza K. Wojtarowicz. – A zakładanie, iż będzie się miało tak mało czasu na przesiadkę (a przecież mówimy o miastach odległych od siebie o 80 km) jest założeniem co najmniej nieostrożnym. Nasza pracownica słusznie zwróciła uwagę pasażerowi, że powinien wybrać kurs wcześniejszy, a jest z czego wybierać, bo na trasie Tarnów – Kraków kursujemy co 15 minut. Niepotrzebnych perturbacji można więc uniknąć, planując wystarczająco rozsądnie swoją podróż.
W firmie przyznają, że każde remonty ulic, przez które przebiegają trasy autokarów, wpływają negatywnie na czas przejazdu.
– Przewoźnik nie może jednak reagować zmianami w rozkładzie jazdy z powodu tych remontów, ponieważ od momentu złożenia wniosku o zmianę do momentu wydania decyzji upływają zazwyczaj trzy miesiące – argumentują w firmie przewozowej, która dokonała wszakże pewnej korekty w nowym rozkładzie jazdy obowiązującym od 14 grudnia br. Wydłużono w nim czas przejazdu z Tarnowa do Krakowa o pięć minut.

REKLAMA
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze