Ryszard Ścigała odzyskał wolność

2
3082
Ryszard_Scigala
Ryszard Ścigała
REKLAMA

Dzisiaj sąd penitencjarny w Rzeszowie zadecydował o przedterminowym warunkowym zwolnieniu z odbywania kary pozbawienia wolności Ryszarda Ścigałę, byłego prezydenta Tarnowa, który został skazany za przestępstwo korupcyjne. Już za kilka godzin będzie mógł on wrócić do swojego domu.
– Sąd podejmując decyzję o zwolnieniu mojego klienta z dalszego odbywania kary oparł się na opiniach o skazanym, które przedstawiła Służba Więzienna. Były to opinie bardzo dobre, wskazujące na wzorowe zachowanie podczas pobytu w zakładzie karnym, na zaangażowanie społeczne, aktywną postawę itp. Sąd uznał, że w przypadku Ryszarda Ścigały kara, którą zastosowano wobec niego w wyniku wyroku sądowego, już spełniła swoją rolę i może on wyjść na wolność. Prokurator nie sprzeciwiał się w tej sprawie – mówi mec. Marcin Szumlański, pełnomocnik Ryszarda Ścigały.

REKLAMA

Przypomnijmy: Ryszard Ścigała, prezydent Tarnowa w latach 2006 – 2014, skazany został na 3 lata pozbawienia wolności za przyjęcie od przedstawicieli firmy budowlanej łapówki w łącznej kwocie 70 tys. zł. Do zakładu karnego zgłosił się w czerwcu 2018 r., potem dwukrotnie starał się o warunkowe przedterminowe zwolnienie, lecz jego wniosek był przez sąd penitencjarny odrzucany. W maju kwalifikacja więzienna Ryszarda Ścigały została zmieniona i w okolicznościach, które do dzisiaj budzą wątpliwości, został on przetransportowany z półotwartego ZK w Jaśle do zamkniętej celi w ZK w Rzeszowie Załężu. Później dyrektor rzeszowskiego Okręgu SW uchylił decyzję swoich podwładnych z Jasła, uznając ją za niesłuszną, a nawet „sprzeczną z prawem”.

Na poczet odbywanej kary Ścigale zaliczono wcześniejszy 6-miesięczny okres pobytu w areszcie tymczasowym.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
2 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Inline Feedbacks
View all comments