Sala koncertowa gotowa!

0
244
ag  e
Sala koncertowa przy Zespole Szkół Muzycznych im. Jana Ignacego Paderewskiego. (fot. UMT/Artur Gawle)
REKLAMA

Zakończyła się budowa sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych im. Jana Ignacego Paderewskiego w Tarnowie. Inwestycja związana z budową obiektu pochłonęła ponad 22 mln zł.

REKLAMA

Trzy lata temu projekt rozbudowy Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie o salę koncertową uzyskał dofinansowanie ze środków europejskich w wysokości blisko 13,5 mln zł. Projekt zakładał budowę budynku dydaktycznego z salą koncertową i salą gimnastyczno-baletową wraz z łącznikiem z istniejącym budynkiem Domu Perkusisty. W poszczególnych pomieszczeniach znalazły się też sale ćwiczeniowe oraz muzyczna biblioteka, czyli fonoteka. Budynek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wyposażony w system monitoringu, system sygnalizacji pożaru i włamania oraz okablowanie strukturalne.

Nowa sala koncertowa pozwoli na prezentowanie różnych rodzajów muzyki i organizację koncertów skierowanych do różnych grup odbiorców. Oprócz tego pozwoli zaprezentować umiejętności nie tylko uczniów i nauczycieli tarnowskiej szkoły, ale również umożliwi na większą skalę organizację warsztatów muzycznych, festiwali i dużych koncertów.

– Do całkowitego zakończenia, dofinansowanego kwotą 13 milionów złotych zadania niezbędne są jeszcze dwie rzeczy. Po pierwsze nastrojenie i intonacja organów piszczałkowych. Przetarg na tę czynność wygrała firma ze Słowenii, której pracownicy ze względu na zamknięcie polskich granic nie mogą dotrzeć do Tarnowa. Po drugie ze względu na trwającą pandemię nie możemy również przeprowadzić końcowego etapu pomiarów akustycznych wymagających wypełnienia sali słuchaczami – mówi dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta Tarnowa, Rafał Nakielny.

Warto zaznaczyć, że w nowo wybudowanej sali koncertowej znajduje się 238 miejsc siedzących oraz dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych. Łącznie (z miejscami dostawianymi) występów będzie mogło słuchać 268 osób. Jednym z największych atutów nowej sali jest duża scena, mogąca pomieścić całą orkiestrę. Koszt robót budowlanych wyniósł ponad 22 miliony złotych, natomiast całkowity koszt wraz z wyposażeniem wyniósł około 26 milionów złotych.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze