Ścigała ofiarą politycznej zemsty?

0
123
scigala
REKLAMA

Spekulacje, że Ryszard Ścigała może zostać poparty przez partię Gowina, pojawiły się zaraz po tym, jak prezydent uczestniczył w otwarciu tarnowskiego biura Polski Razem. Teraz mamy już potwierdzenie z wiarygodnych źródeł, że w ugrupowaniu zapadła decyzja o postawieniu na Ścigałę. W grę wchodzą dwa rozwiązania: albo prezydent wystartuje pod szyldem Polski Razem, albo zostanie poparty przez J. Gowina jako kandydat niezależnego komitetu.
– Doceniamy dorobek prezydenta i jeśli Ryszard Ścigała zdecyduje się na kandydowanie, to poważnie rozważymy poparcie jego kandydatury – zapowiada tarnowski pełnomocnik PR, Grzegorz Gotfryd.
Jarosław Gowin wypowiedział się natomiast publicznie, że wierzy Ścigale i podejrzewa, iż padł ofiarą zemsty lub porachunków politycznych. Według Gowina, postawienie zarzutów prezydentowi może być próbą wyeliminowania go ze startu w wyborach.
Wciąż jednak nie wiadomo, czy Ryszard Ścigała będzie kandydował jesienią na prezydenta i czy – jeśli wygra – będzie mógł zasiąść w prezydenckim fotelu w gmachu przy ul. Mickiewicza. Prezydent, namawiany przez wiele środowisk, by nie odpuszczał, wstępnie podjął już decyzję o kandydowaniu, ale dalsze kroki uzależnia od rozstrzygnięcia kwestii prawnych dotyczących jego osoby.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments