„Słoneczne Wzgórze” otwarte

0
346
Szansa dla niepełnosprawnych
REKLAMA

Koszt budowy i wyposażenia hotelu na 50 miejsc oraz ośrodka wytchnieniowego i szkoleń wyniósł nieco ponad 28 milionów złotych – z funduszy unijnych pochodzi 19 mln zł, reszta z budżetu miasta.
„Bezpieczna Przystań” ma wspierać opiekunów stale zajmujących się osobami niedomagającymi i niepełnosprawnymi. Może zapewnić chorym darmową i całodobową opiekę zastępczą, co pozwoli ich opiekunom na odpoczynek czy załatwienie własnych spraw. W tym ośrodku prowadzone też będą nieodpłatnie: wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, szkolenia, warsztaty, grupy wsparcia. Dochody natomiast przynosić ma hotel z restauracją. Zatrudnia ponad czterdziestu przeszkolonych pracowników, w tym trzydziestu nie w pełni sprawnych, którzy zwykle mają poważne problemy ze znalezieniem płatnego zajęcia. To osoby z różnymi rodzajami inwalidztwa, wspierane na miejscu przez opiekunów, trenerów pracy i rehabilitantów. Obsługują hotelową kuchnię, restaurację, recepcję, zaplecze konferencyjne z trzema salami, zajmują się też ogrodem.
– Nasze propozycje i działalność spotykają się już z dużym zainteresowaniem. W ofercie mamy między innymi organizację konferencji, imprez okolicznościowych i już przyjęliśmy rezerwacje sali restauracyjnej na 2020 rok… – mówi Agnieszka Hulska, kierowniczka Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej – Zakład Aktywności Zawodowej „Słoneczne Wzgórze. – Przyszłe zyski przeznaczać będziemy na utrzymanie obiektu i fundusz aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych. W lutym ruszamy z pełną ofertą i mam nadzieję, że nie tylko tarnowianie zechcą korzystać z naszych usług.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o