Spłonął kolejny autobus

0
79
fot. OSP Piotrkowice

Ten rok okazuje się być pechowy dla taboru MPK w Tarnowie. Kolejne autobusy komunikacji miejskiej są uszkadzane lub całkowicie zniszczone w wyniku pożaru. Do takiej sytuacji doszło dokładnie tydzień temu na końcowym przystanku linii nr 208 w Piotrkowicach. Autobus marki Jelcz 120MM stanął w ogniu. Pojazd spłonął niemal doszczętnie, straty są duże i wynoszą ok. 30 tys. zł.
Jak tłumaczy Jerzy Wiatr, prezes zarządu MPK w Tarnowie, sprawę bada powołany już zespół wewnętrzny MPK. Zdaniem prezesa Wiatra, nic nie wskazywało na to, że autobus może się zapalić. Pojazd był sprawdzany kilka tygodni wcześniej bardzo dokładnie, a żadnych uwag o stanie pojazdu nie zgłaszał ani feralnego dnia, ani wcześniej żaden z kierowców. Od czasu lutowego pożaru autobusy marki Jelcz są pod szczególnym nadzorem, wdrożono również dodatkowe procedury comiesięcznych kontroli wycieków.
Jerzy Wiatr zapewnia, że w najbliższym czasie drobiazgowo sprawdzone zostaną wszystkie autobusy Jelcz 120MM, będące w taborze MPK – to 22 pojazdy tego typu. W autobusach mają być zamontowane czujniki, które informować będą kierowcę o wzrośnie temperatury w komorze silnika i o zagrożeniu pożarem.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o