Sportowe modernizacje

0
100
remont-domu-sportu
REKLAMA

Budynek Miejskiego Domu Sportu w Mościcach, obiekt o blisko 50‑letniej historii, doczekał się gruntownego remontu. Prace rozpoczęto jeszcze przed wakacjami, a realizację całego projektu podzielono na kilka etapów i rozpisano na trzy lata.
Kapitalny remont obejmuje m.in. wymianę wszystkich sieci i instalacji wewnętrznych, począwszy od elektrycznych po instalacje uzdatniania wody i wentylacje. Przebudowane zostaną także szatnie i zaplecza sanitarne basenu i sal sportowych, a obiekt będzie w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych.
Chociaż to remont basenu wzbudza największą ciekawość, pracami objęto cały obiekt, a więc także salę sportową. Modernizacja ma zapewnić komfortowe warunki do uprawiania tu piłki siatkowej i koszykowej, sztuk walki, gimnastyki. W sali będzie położona nowa podłoga oraz zamontowane zostanie nowe wyposażenie, przebudowana zostanie też widownia.
Remont pochłonie blisko 10 mln zł. W tym roku wydatki zamkną się w kwocie 900 tys. zł, w przyszłym roku wyniosą już blisko 5 mln zł, kolejne niecałe 3 mln zł kosztować będą prace prowadzone w 2015 roku. Inwestycja finansowana jest głównie z miejskiego budżetu; ok. 2 mln zł miasto otrzymało z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
Koniec marca 2015 roku to termin zakończenia prac, uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu i jego udostępnienie.
Czy tak kosztowny remont opłaca się?
– Tworzymy nowoczesny obiekt z basenem sportowym, będzie też sporo różnych atrakcji, między innymi masaże podwodne, siłownia, kręgielnia, sauna… – mówi Edward Rusnarczyk, dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments