Strefa z licencją na… abstynencję

0
101
strefa-kibica
REKLAMA

Mieszkańcy okolicznych bloków bali się hałasu i rozrób, a innych zirytowała lokalizacja takiej atrakcji z daleka od centrum miasta. Z kolei kibice woleliby oglądać mecze z kuflem piwa w ręce i najlepiej na Rynku…
Gdy kilka tygodni temu pojawiły się w magistracie informacje, że planują powstanie strefy kibica, ujawniono też miejsce. Strefa ma zostać zlokalizowana na terenie obiektów sportowo‑rekreacyjnych przy ulicy Wojska Polskiego. – Kto to widział, żeby takie imprezy organizować w miejscu położonym bezpośrednio przy osiedlach. Przecież mecze trwają do późnych godzin nocnych, jak przy takim hałasie będzie można mieszkać, a już nie mówię o spaniu – twierdzi pan Stefan, który mieszka w najbliższym strefy bloku. – Przecież jak kibicują to też piją piwo, czy coś mocniejszego, a na pijanego kibica nie ma sposobu. Jak tu puszczać dzieci na plac zabaw. Takie publiczne oglądanie meczów powinno się zrobić na tarnowskim Rynku: tam są knajpy dookoła, tam jest zaplecze i sporo miejsca.
Głosom oburzonych mieszkańców wtórowali radni osiedlowi. Magistrat postanowił więc swój pomysł dostosować do oczekiwań.

REKLAMA

Zapewniono przede wszystkim, że na całym terenie obowiązywać będzie zakaz spożywania alkoholu oraz palenia tytoniu. Nagłośnienie usytuowane zostanie w taki sposób, aby dźwięk nie docierał do osiedla. To nieco ostudziło protesty, ale przybyło głosów krytykujących usytuowanie strefy i jej „bezpiwny” charakter.
– Na mistrzostwa czeka się cztery lata, mecz to chwila wytchnienia, relaksu. Wypicie piwa w niczym tutaj nie przeszkadza. Na pewno nie pójdę na miejskie oglądanie meczu chociażby z tego powodu – to najczęściej słyszane opinie kibiców.– Większość lokali w mieście ma duże telewizory, nawet telebimy i w nich wylądujemy.
Tymczasem miejskie przygotowania do uruchomienia strefy kibica nabierają tempa. W ubiegłym tygodniu UEFA przesłała do tarnowskiego magistratu licencję na zorganizowanie tego rodzaju „atrakcji”. W jakim celu? Tego nikt nie potrafi wyjaśnić.
– Strefa kibica będzie mieściła się na terenach sportowych przy ul. Wojska Polskiego. Mecze będzie można oglądać na ekranie LED o wymiarach 5 metrów na 3 metry. Strefa będzie otwarta codziennie od godziny 17. W dni, w których będą rozgrywane półfinały, finał oraz pojedynki reprezentacji Polski, będzie czynna dłużej. Pierwszy mecz będzie można oglądnąć już 8 czerwca o godzinie 18, będzie to spotkanie inauguracyjne reprezentacji Polski i Grecji – wyjaśnia dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Tarnowa Marcin Sobczyk.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o