Szpital polowy w tarnowskiej Arenie?

2
1271
REKLAMA

W Tarnowie odbyło się posiedzenie zespołu kryzysowego, zwołane przez prezydenta Romana Ciepielę. W dyskusji prowadzonej online uczestniczyli m.in. szefowie tarnowskich szpitali i przychodni miejskich. Jednym z pomysłów na wypadek pogorszenia się sytuacji epidemicznej w mieście, jest uruchomienie szpitala polowego w Arenie Jaskółka Tarnów.

 

REKLAMA

Jak informuje magistrat, dziś (9 października) odbyło się posiedzenie zespołu kryzysowego. W spotkaniu poświęconym sytuacji epidemicznej w mieście, uczestniczyli m.in. zastępczynie prezydenta Dorota Krakowska i Agnieszka Kawa, dyrektorzy obydwu tarnowskich szpitali – Anna Czech i Marcin Kuta, Roman Bartuś (dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnowie), dyrektorzy Zespołu Przychodni Specjalistycznych, Mościckiego Centrum Medycznego i Kol-Medu, przedstawiciele Straży Miejskiej w Tarnowie. Spotkanie w trybie online prowadził prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Prezydent Ciepiela poinformował o obecnej sytuacji epidemiologicznej w mieście i w województwie. W samym Tarnowie w ciągu jednego dnia przybyło 8 zakażonych, obecnie potwierdzone są zakażenia u 54 osób. Sytuacja jest więc coraz trudniejsza. Jakie działania można podjąć? Prowadzone będą m.in. sondażowe rozmowy z właścicielami hoteli i innych miejsc z noclegami w mieście na temat możliwości uruchomienia izolatoriów.

Niewykluczone, że w razie znaczącego pogorszenia się sytuacji epidemicznej i braku miejsc dla pacjentów z Covid-19 w szpitalach i izolatoriach, w Arenie Jaskółka Tarnów uruchomiony zostałby szpital polowy. Na razie „szpitalem covidowym” w Tarnowie jest Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza; docelowo dla chorych na Covid-19 przeznaczonych tu będzie 100 łóżek.

Prezydent Roman Ciepiela zwrócił się również do dyrektora Marcina Kuty z sugestią, aby przyspieszyć w miejskim szpitalu przenosiny oddziału kardiologicznego do nowo wybudowanego Centrum Kardiologii, a dotychczasowy oddział wykorzystać do powiększenia łóżkowego zasobu dla innych pacjentów, których niestety nie ubywa.

Prezydent apeluje do wszystkich tarnowian, aby poważnie podchodzili do obowiązku zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej.

Dziś, 9 października, o godz. 15.30 na stronie www.tarnow.pl oraz w serwisie YouTube dostępne będzie telewizyjne wystąpienie prezydenta na temat obecnej sytuacji epidemicznej w Tarnowie.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
2 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Inline Feedbacks
View all comments