Szpitale zmagają się z koronawirusem

0
2261
Stary Szpital
fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Nie kończą się kłopoty Szpitala Specjalistycznego im. E. Szczeklika w Tarnowie związane ze skutkami pandemii. Kilka dni temu informowaliśmy, że w oddziale pulmonologii doszło do zakażenia koronawirusem 11 osób, co spowodowało ograniczenie działalności tego oddziału. Dzisiaj dowiedzieliśmy się o kłopotach pandemicznych na chirurgii w tym samym szpitalu.

Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że po przeprowadzeniu testów u starszej kobiety, pacjentki oddziału chirurgicznego w „starym” szpitalu, stwierdzono obecność koronawirusa. Wcześniej nie miała żadnych objawów związanych z zakażeniem. Kobieta ta zdążyła opuścić szpital – jak twierdzi dyrekcja placówki – nim zostały dostarczone wyniki badań.

REKLAMA

– Pacjentka, o której mowa, ze względu na swój stan zdrowia cały czas przebywała w sali, w łóżku, nie przemieszczała się po oddziale – mówi Paweł Blicharz, zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. E. Szczeklika. – W dniu, w którym dowiedzieliśmy się, że jest ona zakażona, znajdujące się w tej samej sali pacjentki zostały umieszczone w dwóch izolatkach. Będą miały zrobione testy, zgodnie z obowiązującą procedurą. Personel również nie powinien być zagrożony, gdyż pracuje w pełnym zabezpieczeniu. Wstrzymane zostały także nowe przyjęcia na oddział. Myślę, że z punktu widzenia epidemiologicznego nie ma powodów do niepokoju.

Roman Bartuś, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnowie, powiedział nam, że szpital im. Szczeklika zgłosił przypadek zakażenia w oddziale chirurgii: – Każdy taki przypadek analizowany jest indywidualnie, każdy z nich może wymagać innych decyzji i działań. Znamy sytuację w oddziale chirurgii w Szpitalu Specjalistycznym, dokładnie przedstawiła nam ją jego dyrekcja i zaproponowała rozwiązania, które wiążą się z pewnymi ograniczeniami w działalności oddziału. Są wdrożone ścieżki postępowań dotyczących i pacjentów, i personelu, które jako sanepid zaakceptowaliśmy.

Z niepotwierdzonych na razie źródeł otrzymaliśmy wiadomość o pojawieniu się koronawirusa również w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments