Tarnów przystankiem na trasie Tour de Pologne

Co zyska, a co straci miasto na sportowej imprezie?

0
240
Start Tour de Pologne z tarnowskiego Rynku
Start Tour de Pologne z tarnowskiego Rynku wzbudza wątpliwości z powodu zaangażowania w imprezę miejskich finansów
REKLAMA

Tarnów może pojawić się jako jeden z etapów 78. edycji Tour de Pologne UCI World Tour. Taką propozycję skierował do włodarzy miasta Czesław Lang, organizator imprezy.

REKLAMA

Tarnów na mapie prestiżowego wyścigu

Tour de Pologne rozpocznie się 9 sierpnia 2021 roku. Sytuacja epidemiczna w Polsce podpowiada, że na starcie wyścigu, podobnie jak miało to miejsce w roku ubiegłym, zabraknie kibiców. W początkowych etapach tegorocznej edycji kolarze będą rywalizować ze sobą na wschodnich terenach Polski. Następnie przejadą przez Lubelszczyznę, Podkarpacie, Bieszczady oraz górskie rejony prowadzące na Śląsk. Zwycięzcę Tour de Pologne poznamy 15 sierpnia w Krakowie. Według wstępnych ustaleń na tarnowskim Rynku miałby się rozpocząć „królewski etap” wyścigu z finałem w Bukowinie Tatrzańskiej.
Propozycja Czesława Langa spodobała się władzom Tarnowa, gdyż międzynarodowa ranga wyścigu z pewnością odbije się medialnym echem i zapewni miastu promocję. Jednakże może zachwiać i tak już mocno nadwątlonym budżetem miejskim. Zarówno organizatorzy imprezy, jak i magistrat wstrzymują się od podawania przewidywanych kosztów związanych z przebiegiem „królewskiego etapu” przez Tarnów. Zazwyczaj miasta, w których rozpoczynały się poszczególne etapy wyścigu w latach poprzednich wykładały z własnej kieszeni od 100 do 300 tysięcy złotych. Tarnów, przez który do tej pory dwukrotnie przebiegała trasa Tour de Pologne, w 2013 roku wydał 72 tysiące złotych, a prywatni sponsorzy, z Tauronem na czele, dorzucili ponad 100 tysięcy. W 2014 koszty związane z wyruszeniem jednego z etapów wyścigu spod Gemini Park Tarnów pokrył Rafał Sonik, właściciel galerii handlowej.

Czy miasto może na tym stracić?

To tylko część tekstu. Cały artykuł przeczytasz w wydaniu papierowym TEMI lub w e-wydaniu, które możesz kupić bezpośrednio pod tym artykułem.

3,50 PLN – Kup Teraz Podana cena jest ceną brutto i zawiera podatek VAT 8%.
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze