Tarnów też zagrał…

0
74
wosp1403
REKLAMA

Blisko tysiąc osób kwestowało w samym tylko Tarnowie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już po raz 22. zorganizowano wielki finał orkiestrowego grania. Pogoda nie sprzyjała wolontariuszom, ale na szczęście mogli liczyć na gorące serca i ofiarność mieszkańców Tarnowa.
W obu tarnowskich sztabach WOŚP – w Pałacu Młodzieży w Tarnowie oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Szczepanika w Tarnowie, trwa jeszcze liczenie pieniędzy, a od organizatorów poszczególnych wydarzeń napływają informacje o wynikach zbiórki. Jak mówi Agata Grudzień z tarnowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, znane są już pierwsze, choć bardzo wstępne dane: sztab przy Pałacu Młodzieży zebrał co najmniej 146 tys. zł (w tym 20 tys. zł udało się pozyskać m.in. podczas Moto‑Orkiestry), a kolejne co najmniej 60 tys. zł przekaże sztab przy ZSOiT w Tarnowie.
Jeszcze przez kilka dni trwać będzie internetowa aukcja rozmaitych przedmiotów, z której dochód zasili konto WOŚP. Ciągle można powalczyć o motor Janusza Kołodzieja, którego cena wynosiła niedawno 1525 zł. Licytować można też ogromne piernikowe serce. Słodki wypiek o wadze 150 kg przygotowała piekarnia Strusinianka, wykorzystując m.in. 50 kg mąki, 18 kg miodu, 2 kg przypraw korzennych. Za serce trzeba już zapłacić minimum 305 zł.
Przypomnijmy, że pieniądze zebrane podczas 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Dokładne wyniki zbiórki poznamy za kilka tygodni.

REKLAMA
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments