Tarnów w świątecznej odsłonie

0
98
dekoracje

Już wkrótce świąteczne dekoracje ozdobią tarnowskie ulice, skwery, ronda i mosty. Montaż gotowych elementów powinien rozpocząć się na przełomie listopada i grudnia, o ile nie przeszkodzi w tym kapryśna aura. Część elementów jest własnością miasta, inne są wypożyczane od specjalistycznych firm. Co roku ozdób przybywa, dekorowane są kolejne obszary miasta. Tarnowianie takie zmiany doceniają i chętnie fotografują się na tle świątecznych dekoracji, publikując później te zdjęcia w mediach społecznościowych.W najbliższym świątecznym sezonie ozdobne dekoracje podziwiać będziemy m.in. w Parku Strzeleckim i spacerując wzdłuż ul. Lwowskiej.
– Świąteczne dekoracje zostaną rozmieszczone na słupach oświetleniowych wzdłuż ulicy Słonecznej aż do ul. ks. Sitki i wzdłuż ulicy Krakowskiej. Ulica Lwowska udekorowana będzie na odcinku od skrzyżowania z ul. Szeroką aż do ronda Dagnanów. Rozświetlamy świątecznie także ulicę Nowodąbrowską, ulicę Marii Dąbrowskiej, z kolei al. Jana Pawła II zyska elementy dekoracyjne praktycznie na całej długości aż do ulicy Wilczej. Nie zabraknie świątecznych dekoracji wzdłuż ul. Mickiewicza i przewieszek nad ul. Wałową. Dziewięć elementów świetlnych, przedstawiających anioły z aureolami i skrzypcami bądź trąbkami lub trzymające w dłoniach gwiazdkę, zostanie zamontowanych w Parku Strzeleckim na terenie placu zabaw. Będą też ciekawe dekoracje na terenie Parku Legionów oraz na skwerze po południowej stronie osiedla Zielonego. Świąteczne dekoracje ozdobią dwa tarnowskie mosty – na Białej i na Wątoku. Wszystkie elementy świątecznej dekoracji są w podobnej kolorystyce żółto – niebieskiej, odpowiadającej barwom miejskim – mówi Maria Zawada‑Bilik, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa.Miasto ponownie wypożyczyło 22 kule świetlne, każda o średnicy około dwóch metrów, przypominające swoim wyglądem choinkowe bombki. Kule zdobić będą m.in. rondo Hetmana
J. Tarnowskiego, rondo przy węźle autostrady A4 „Tarnów‑Północ” i ul. Wilczej oraz skwer przy skrzyżowaniu ulic Kwiatkowskiego i Czerwonych Klonów. Z kolei na skwerze o. Kokocińskiego w centrum miasta znajdą się dwa duże elementy świetlne.

REKLAMA

To ozdobne drzewko
o wysokości ok. 5,5 m (w miejsce fontanny) oraz podświetlana kula z przejściem o średnicy ok. 3 metrów. Duży element przestrzenny, nawiązujący kształtem do fragmentu płatka śniegu, posadowiony zostanie przy pomniku króla Łokietka przy ul. Wałowej.
– W tym roku ponownie zaprosiliśmy do współpracy miejskie spółki i włączą się one w świąteczne dekorowanie miasta, powróci m.in. chatka na pl. Sobieskiego. Podobny apel wystosowaliśmy do tarnowskich firm, by w miarę możliwości zechciały udekorować teren wokół swoich siedzib. Zachęcamy również właścicieli sklepów w centrum miasta, by umieszczali w witrynach świąteczne elementy. Prosimy także tarnowian, by dekorowali swoje posesje czy nawet tylko balkony. Przygotowujemy kolejną edycję konkursu „Tarnów pełen blasku”. Będziemy nagradzać pomysłowe dekoracje, rozdając profesjonalne zestawy zewnętrznego oświetlenia LED, przydatne przy tworzeniu kolejnych świątecznych dekoracji – dodaje Maria Zawada‑Bilik.Choinka na Rynku powinna być gotowa na 6 grudnia. Obok niej ustawione zostaną również duże elementy 3D w kształcie
tronu w otoczeniu prezentów.W tym sezonie miasto zapłaci 120 tys. 300 zł za wynajem części elementów świątecznej dekoracji (m.in. bombki, drzewko, tron z prezentami) od gliwickiej firmy Odeon, a do tego ok. 12 tys. zł tarnowskiej firmie Krokus za montaż dekoracji i późniejsze codzienne dbanie o jej sprawne działanie. Z kolei Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie wyłoni w najbliższych dniach firmę, która dostarczy ponad 200 dekoracyjnych elementów, które zamontowane zostaną na słupach oświetleniowych przy wymienionych wcześniej ulicach i na mostach. Kosztować to może ok. 80 tys. zł.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o