Tarnowianka przekazała oszustowi 41 tys. zł

0
274
Tarnowianka przekazała oszustowi 41 tys. zł
REKLAMA

88-letnia mieszkanka Tarnowa została oszukana przez podającego się za policjanta mężczyznę, któremu przekazała 41 tysięcy złotych.

“W środę 88-latka zgłosiła do Komisariatu Policji Tarnów–Zachód informując, że została oszukana przez mężczyznę podającego się za policjanta, który poinformował ją, że może ona pomóc w schwytaniu oszustów bankowych. Pomoc polegać miała na wypłacaniu i przekazaniu pieniędzy jemu. Starsza pani wypłaciła 30 000 złotych i 11 000 złotych, po czym zgodnie z instrukcją, pozostawiła je na dwóch różnych parkingach, pod zaparkowanymi tam samochodami. Mężczyzna nie był policjantem, tylko oszustem. Kobieta straciła wszystkie swoje pieniądze” – poinformowała tarnowska policja.

REKLAMA

To już czwarty taki przypadek w 2021 roku, kiedy starsza osoba pada ofiarą kradzieży i przekazuje pieniądze podającemu się za policjanta oszustowi.

Policja apeluje o ostrożność i czujność w rozmowach z obcymi. Szczególnie dotyczy to seniorów, którzy – jak pokazuje powyższy przykład – są narażeni na manipulacje ze strony oszustów.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze