Tarnowskie obchody Dnia Sybiraka

0
57
REKLAMA

Dziś, 17 września, w Tarnowie odbędą się obchody Dnia Sybiraka. Uroczystości organizowane są w kilku miejscach. Organizatorzy proszą uczestników poszczególnych spotkań o zachowanie dystansu społecznego.

 

REKLAMA

Tarnowskie obchody Dnia Sybiraka organizują wspólnie Urząd Miasta Tarnowa oraz Związek Sybiraków – Oddział w Tarnowie, przy wsparciu Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich w Tarnowie, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Rodziny Policyjnej 1939 oraz Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

Obchody Dnia Sybiraka rozpoczną się o godz. 11 od zapalenia zniczy i modlitwy na Cmentarzu Starym w Tarnowie. W samo południe w tarnowskiej katedrze odprawiona zostanie msza św. w intencji poległych i pomordowanych na Wschodzie. Kolejny punkt obchodów Dnia Sybiraka to uroczystości patriotyczne (m.in. złożenie wieców) przy Pomniku Ofiar Stalinizmu, zaplanowane na godz. 13.15. Z kolei o godz. 14 uczestnicy obchodów Dnia Sybiraka spotkają się w Alei Dębów Katyńskich. Odsłonięta tu zostanie tablica upamiętniająca kapitana Mariana Piaseckiego, zamordowanego przez NKWD w Bykowie na Ukrainie. Obecna podczas uroczystości rodzina kapitana przypomni jego sylwetkę.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments