Umawiali się na seks z 13-latkami

0
169
policja-nieletni-sex
REKLAMA

Dzięki grupie osób, podających się na stronach internetowych za nastolatki, tarnowscy policjanci ujęli dwóch pedofilów, którzy usiłowali nakłaniać ofiary do czynności seksualnych. Wysyłali też swoje nagie zdjęcia.
55‑letni mężczyzna z Tarnowa za pośrednictwem Internetu nawiązał kontakt z osobą podającą się za trzynastoletnią dziewczynę.
– Po krótkiej korespondencji i kontakcie telefonicznym 55‑latek zaproponował nocne spotkanie w Tarnowie. Podjechał na umówione miejsce, lecz zamiast trzynastolatki natrafił na osoby dorosłe, które zatrzymały go i przekazały policjantom – mówi prokurator Mieczysław Sienicki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.
Mężczyzna usłyszał zarzut składania małoletniej osobie propozycji kontaktu seksualnego. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.
W ręce policjantów wpadł też drugi tarnowianin, trochę młodszy, ale z podobnymi zarzutami.
Zaledwie kilka dni temu w ręce tarnowskich stróżów prawa wpadł 29‑letni mieszkaniec Wrocławia. Mężczyzna został zatrzymany w Tarnowie pod zarzutem uwodzenia 13‑latki. Sprawca poznał małoletnią mieszkankę naszego województwa na jednym z portali randkowych. Miał pełną świadomość, że romansuje przez Internet z bardzo młodą osobą, ale wcale mu to nie przeszkadzało i od samego początku znajomości dążył do spotkania z 13‑latką w „realu”. Bardzo szybko przeszedł więc od wymiany miłych słów do składania konkretnych propozycji.
Pod koniec stycznia 29‑latek przyjechał do Tarnowa i wynajął pokój w jednym z hoteli, do którego zwabił dziecko. To tutaj został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji Tarnów – Centrum.
Sprawca usłyszał zarzut uwodzenia przez Internet osoby mającej poniżej 15 lat i składania jej propozycji obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej. Decyzją tarnowskiego sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Podobnie jak przy wcześniejszym zatrzymaniu dwóch innych sprawców, policjanci zabezpieczyli komputer i telefon komórkowy należące do mężczyzny w celu zbadania, czy nie zawierają dziecięcej pornografii i sprawdzenia ewentualnych kontaktów z małoletnimi.
W ciągu zaledwie kilku tygodni małopolscy policjanci zatrzymali już sześciu pedofili, w samym Tarnowie wpadło trzech mężczyzn.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments