W Tarnowie otwarto supertoaletę

0
135
toaleta2
REKLAMA

Kwota, jaką zapłacono za nowy przybytek robi wrażenie, ale jak zapewnia Stefan Piotrowski, zastępca dyrektora Wydziału Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta Tarnowa ceny tego typu toalet dochodzą do 300 tys. zł. Najbardziej popularne są te pojedyncze, natomiast tarnowska jest podwójna, posiada kabinę przystosowaną do korzystania przez osoby niepełnosprawne poruszające się na wózku inwalidzkim. Jest w niej również miejsce do przewijania niemowląt.
Najdroższa w Tarnowie publiczna toaleta stanęła na niewielkim zieleńcu sąsiadującym z przychodnią lekarską, na rogu Wałowej i Brodzińskiego. Nowa inwestycja zdecydowanie powinna odciążyć toaletę we wspomnianej przychodni, bo odkąd zlikwidowano szalety na placu Rybnym, to właśnie z niej korzystali przechodnie podający się za pacjentów.
Nowoczesny obiekt czekał na uruchomienie od 17 grudnia. Przez ponad trzy miesiące niewiele się działo, ciągnęły się procedury związane z podpisaniem umów z katowickim Tauronem w sprawie zamontowania licznika i świadczenia usług dystrybucyjnych oraz zakupu energii. Gdy wreszcie tauronowski licznik zamontowano, Tarnowskie Wodociągi potrzebowały jednego dnia, by zamontować swój.
Obiekt nie ma stałej obsługi, jednak osoba odpowiedzialna za utrzymanie porządku (pracownik Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Tarnowie) będzie się w nim regularnie pojawiała, między innymi po to, by uzupełnić środki czystości. Toaleta jest w pełni zautomatyzowana. Przy wejściu posiada sygnalizację świetlną, zielony kolor oznacza – wolne, czerwony – zajęte, pomarańczowy – nieczynne. Światło włącza się automatycznie po otwarciu drzwi. Zamontowane zostały: sensory ruchu wykrywające obecność osób w pomieszczeniu, czujnik regulujący temperaturę, „czerwony grzybek”, czyli przycisk alarmowy akustyczno-świetlny oraz czasowy ogranicznik przebywania w toalecie i wyświetlacz informujący o tym, ile czasu upłynęło od naszego wejścia. To dlatego, że czas korzystania z przybytku został ograniczony do 15 minut, co nie znaczy, że drzwi otworzą się na oścież, zwolni się jedynie elektrozaczep blokujący wejście. Kabinę można oczywiście opuścić wcześniej.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o