REKLAMA

Dzisiaj na al. Solidarności odbył się protest restauratorów, hotelarzy, a także pracowników branży weselnej i muzycznej.

Pikietujący chcieli zwrócić uwagę na fatalną sytuację, w jakiej znalazły się ich firmy w związku z wprowadzonymi niedawno przez polski rząd obostrzeniami. – Jeszcze nie udało nam się podnieść po ostatnim lockdownie, a tu z dnia na dzień zapadła decyzja o zamknięciu całej branży gastronomicznej. Z samego tylko dowozu żywności do klienta na pewno nie damy rady się utrzymać. Jeżeli nie otrzymamy konkretnej pomocy ze strony rządu, upadną też małe i średnie firmy. Pracę straci ogromna liczba osób – mówią właściciele gastronomii.

REKLAMA

Restauratorzy w ramach protestu wstrzymywali ruch pojazdów. Utrudnienia te nie były jednak bardzo dotkliwe dla zmotoryzowanych, gdyż samochody mogły normalnie przejeżdżać co kilka minut. Dla czekających w korkach organizatorzy akcji przygotowali smakowite upominki.

Więcej w najbliższym papierowym wydaniu tygodnika Temi, a już teraz zachęcamy do obejrzenia poniższej galerii zdjęć z dzisiejszego protestu.

Zdjęcia: Dawid Drwal, Marcin Kupiec

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
5 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Inline Feedbacks
View all comments