Wakacyjne posterunki strażników na półmetku

0
104
wakacyjne posterunki
REKLAMA

– Podobnie jak w roku ubiegłym inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Tarnowianie chętnie korzystają z możliwości zabezpieczenia swoich rowerów – mówi st. insp. Aldona Matusik ze Straży Miejskiej w Tarnowie. – Cieszy również fakt, że ludzie coraz większą uwagę zaczynają przykładać do tego, gdzie swoje potrzeby załatwiają ich pieski. W trakcie rozmów z mieszkańcami bardzo często słyszymy poparcie dla tego typu akcji. Rośnie świadomość i poczucie mieszkańców, że odchody po pupilach powinny zostać posprzątane – dodaje.
We wtorek, 16 lipca, przy ul. ks. Indyka, mieszkańcy Mościc mieli okazję porozmawiać z tarnowskimi strażnikami o bezpieczeństwie w ich najbliższym sąsiedztwie, przedstawić swoje uwagi i propozycje zmian, które wymagają interwencji. Wszyscy zainteresowani mieli możliwość otrzymania specjalnych broszur, materiałów odblaskowych oraz tzw. „psich pakietów”.
– Bardzo fajna inicjatywa. Szczególnie spodobała nam się możliwość znakowania rowerów. Uważamy, że w przypadku ewentualnej kradzieży jednośladu to działanie pomoże zwiększyć prawdopodobieństwo odnalezienia sprzętu – mówi Monika Makowiec, która przyszła na „wakacyjny posterunek” ze swoją rodziną.
Akcja będzie kontynuowana również w sierpniu. Terenowe posterunki zostaną zlokalizowane w ścisłym centrum Tarnowa. Strażnicy miejscy będą przyjmować mieszkańców 6 sierpnia (we wtorek) w godz. 11‑13 przy Zakątku Króla Łokietka na ul. Wałowej oraz 20 sierpnia (we wtorek) w godz. 15‑17 na skwerze ks. Jerzego Popiełuszki w okolicach „kosmicznej fontanny”. – Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia kolejnych „wakacyjnych posterunków” – zachęca Aldona Matusik.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o