Wakacyjny plan dla Tarnowa

0
97
REKLAMA

Zajęcia dla dzieci i młodzieży ruszają wraz z początkiem letniej kanikuły. Na akcję „Lato w mieście” wyjęto z budżetowej skarbonki 355 tys. zł. Według szacunków w programie weźmie udział około 38 tysięcy uczestników. W realizacji tego przedsięwzięcia uczestniczą między innymi stowarzyszenia, kluby sportowe i instytucje. Wymieniamy tylko niektóre: Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży „KANA” organizuje Tarnowską Wakacyjną Szkołę Techniki Piłkarskiej, a Tarnowskie Towarzystwo Sportowe „FUTAR” zaprasza na Młodzieżową Ligę Letnią Futsalu. Nie zapomniano o miłośnikach tenisa: nożnego, stołowego i ziemnego, piłki siatkowej, szachów oraz wspinaczki sportowej (obiekty sportowe MKS „Tarnovia” i hala sportowa TOSiR przy ul. Krupniczej). Tarnowski Klub Strzelecki LOK zaprasza na zajęcia ze strzelectwa sportowego na strzelnicy przy ul. Krzyskiej 17A, Tarnowskie Towarzystwo Sportowo‑Kulturalne „K‑Team” na wakacyjne zajęcia kartingowe na torze przy ul. Kochanowskiego 30 (hala 6, teren Zakładów Mechanicznych), a Tarnowski Związek Brydża Sportowego na „Sportowe poniedziałki” i „Amatorskie czwartki” do Domu Studenta przy ul. Słowackiego 7. Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji uczył będzie karate, ma w ofercie także „pływanie za złotówkę”.
Na półkolonie organizowane w dziesięciu tarnowskich szkołach rodzice zapisali już 1 040 dzieci, będą miały ciekawie zapełniony czas od godziny 7 do 16. Organizatorzy zapewniają posiłek (drugie śniadanie, obiad i podwieczorek), odpłatność to zaledwie 100 zł od osoby.
Pałac Młodzieży przygotował warsztaty: rekreacyjno‑sportowe, fotograficzne, ceramiki artystycznej, informatyczne, będzie też plener malarski.
Miejska Biblioteka Publiczna oferuje „Wakacje w kraju faraona”, „Zostań rycerzem króla Artura” i zabawę „Tropiciele tajemnic Tarnowa”. BWA Galeria Miejska organizować będzie warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Tarnowski Teatr ma w zanadrzu warsztaty teatralne oraz warsztaty tańca latynoskiego.
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza również do Letniej Autorskiej Pracowni Plastycznej Elżbiety i Witolda Pazerów oraz na rynkowe koncerty jazzu i bluesa.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o