Wiało i szkodziło

0
116
wichury
REKLAMA

Od nocy z czwartku na piątek do godzin porannych w miniony poniedziałek strażacy interweniowali w związku ze skutkami porywistych wiatrów 77 razy – 52 akcje dotyczyły połamanych drzew, w 13 przypadkach – zerwanych lub uszkodzonych dachów domów, garaży czy budynków gospodarczych. Inne interwencje wiązały się m.in. z zerwanymi i zwisającymi banerami reklamowanymi lub antenami satelitarnymi, uszkodzeniami latarni, słupów. sygnalizacji drogowej itp.
Uszkodzenia miały miejsce praktycznie wszędzie – zarówno w samym mieście (np. uszkodzenie przez wiatr wiaty przystankowej na ul. Czerwonych Klonów w Mościcach), jak i regionie – np. zerwanie dachu z częścią konstrukcji na dużym budynku magazynowym Powiatowego Zarządu Dróg w Zgłobicach. Zerwana została wówczas także miejscowa linia energetyczna i telefoniczna, nikt na szczęście nie doznał obrażeń.
W samym centrum Tarnowa 7 grudnia na ul. Dworcowej wiatr naderwał umieszczony na budynku, długi na pięć metrów i ważący 150 kg baner reklamowy. Baner zwisał nad chodnikiem, stwarzając zagrożenie dla przechodniów. Strażacy użyli samochodu z 37‑metrową drabiną, by odciąć i zdemontować ciężką, niestabilną konstrukcję.
W poniedziałek w godzinach przedpołudniowych strażacy usuwali m.in. złamane drzewo, które zwisało nad drogą w Kąśnej Dolnej, oparte o druty linii elektrycznej. W usuwaniu szkód wzięły udział trzy zastępy PSP z Tarnowa przy wsparciu strażaków z OSP Tuchów.
Parę godzin wcześniej strażacy usuwali złamane drzewo w Szynwałdzie, które uszkodziło ogrodzenie, częściowo zablokowało też drogę. W czasie akcji obrażeń doznał jeden ze strażaków OSP, który – poślizgnąwszy się na oblodzonym podłożu – skaleczył się w rękę piłą. Zabrano go karetką do szpitala, podejrzewając także uraz kręgosłupa.
Szkody poczynione przez wiatr szacowano różnie – od kilku tysięcy w przypadku np. złamanych drzew, obluzowanych elementów konstrukcyjnych, anten do kilkudziesięciu tysięcy w przypadku zerwanych dachów.

REKLAMA
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments