Więcej miejskich rowerów

0
159
Rower miejski
fot. Dawid Drwal
REKLAMA

Rozstrzygnięto przetarg i podpisano umowę na rozbudowę systemu rowerów miejskich w Tarnowie. Już wkrótce w mieście przybędzie sześć nowych stacji wypożyczeń oraz 60 rowerów, w tym 10 z fotelikami dla dzieci.

REKLAMA

Nowe stacje rowerowe powstaną na osiedlach: Westerplatte (okolice ul. Marynarki Wojennej) i Legionów Henryka Dąbrowskiego (sąsiedztwo szkoły) oraz przy ulicach: Słonecznej (sąsiedztwo biurowca), Lwowskiej (niedaleko skrzyżowania z Kowalską), Klikowskiej (w pobliżu kościoła pw. Miłosierdzia Bożego) i Mościckiego (w pobliżu Reymonta). Wszystkie zostały usytuowane w pobliżu bloków, tak by maksymalnie ułatwić korzystanie z rowerów jak największej liczbie mieszkańców. W poszczególnych stacjach pojawi się 60 nowych rowerów, w tym 10 z fotelikami dla dzieci. Każda stacja ma posiadać minimum 13 stojaków oraz terminal informatyczny, umożliwiający wypożyczenie i zwrócenie roweru.

W najbliższych dniach Zarząd Dróg i Komunikacji planuje ogłoszenie kolejnego przetargu – tym razem na dostawę trzech wiat „bike and ride”. Zostaną one wybudowane przy ulicach: Goldhammera, Kwiatkowskiego (pętla autobusowa) oraz Chemicznej (w pobliżu stacji kolejowej). W każdej będzie osiem stojaków w kształcie odwróconej litery: U. Będzie w nich można zostawić rower i przesiąść się do autobusu lub pociągu.

Warto dodać, że osoby posiadające Tarnowską Kartę Miejską w wersji premium mogą za darmo jeździć miejskim jednośladem przez pół godziny, za kolejne pół godziny zapłacą 1 zł, druga godzina to koszt 2 zł, trzecia – 3 zł, a czwarta i następne – 4 zł. Osoby, które nie mają karty miejskiej, mogą za darmo używać jednośladu przez 20 minut, a następnie według kwot zawartych w cenniku dla „pozostałych użytkowników systemu”.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o