Większych niespodzianek nie było

0
95
wybory-rada-2014
REKLAMA

Za dwa tygodnie sporo emocji będzie w Tuchowie, gdzie Adam Drogoś wygrał – ale tylko niespełna 30 głosami – z dotychczasowym burmistrzem Mariuszem Rysiem (wynik 2907:2880). Trudno przewidzieć, jakim werdyktem zakończy się druga tura wyborów.
Dotychczasowy burmistrz Zakliczyna, Jacek Soska pokonany został w pierwszej rundzie  przez Dawida Chrobaka (40 proc. do 55 proc.). Wieloletni wójt Wietrzychowic, Leszek Zabiegała przegrał z Tomaszem Bankiem (32 proc. do 68 proc.). Dotkliwą porażkę poniosła Teresa Połoska, dotychczasowa burmistrz Ryglic, która znalazła się poza drugą rundą wyborów. Uzyskała ona tyko 791 głosów, gdy jej rywale Bernard Karasiewicz i Paweł Augustyn odpowiednio 2470 i 913. Karasiewicz to były burmistrz Ryglic, który w wyborach w 2010 r. przegrał z Połoską, obecnie dyrektor MORD w Tarnowie.
Różnicą 12 proc. Grzegorz Gotfryd pokonał dotychczasowego wójta gminy Szerzyny, Stanisława Kmiecika. W Rzepienniku Strzyżewskim rządzący od 30 lat gminą wójt Kazimierz Fudala przegrał z dwoma konkurentami, którzy spotkają się w drugiej turze – Andrzejem Jarochą (33 proc.) i Markiem Karasiem (26,2 proc.).
W Wojniczu dotychczasowy burmistrz Jacek Kurek będzie rywalizował z Tadeuszem Bąkiem (burmistrz uzyskał o 51 głosów mniej), a w Wierzchosławicach Zbigniew Drąg, sołtys wsi, z dotychczasowym wójtem Wiesławem Rajskim (stosunek głosów 1832 do 1543). W Radłowie burmistrz Zbigniew Mączka uzyskał 67 proc. głosów poparcia.
W Ciężkowicach – również w pierwszej turze – wygrał Zbigniew Jurkiewicz, obecny burmistrz. Zdobył on 56 proc. głosów, a jego największy konkurent Stanisław Haraf – 31 proc. Pierwszą turę zwycięsko przeszedł też Bogdan Stasz, wójt Gromnika (58 proc. głosów); najważniejszy z jego konkurentów, Zbigniew Gotfryd, uzyskał ponad dwa razy głosów mniej. O swój los od początku mógł być spokojny Stanisław Kusior, burmistrz Żabna, który w wyborach był jedynym kandydatem na ten urząd. W podobnej sytuacji był Grzegorz Kozioł, który nadal będzie wójtem gminy Tarnów. W Lisiej Górze i Pleśnej dotychczasowi wójtowie zrezygnowali z kandydowania. W obu gminach odbędzie się druga tura wyborów. W Lisiej Górze o fotel wójta będą zabiegać Arkadiusz Mikuła (2887 głosów) i Sławomir Turek (1222), a w Pleśnej – Józef Knapik (2034 głosy) oraz Leszek Nowicki (1836).
Wszystkie podane wyżej wyniki to wyniki nieoficjalne, niepotwierdzone przez Państwową Komisję Wyborczą, która po wyborach długo zmagała się ze swoim systemem informatycznym.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments