Wkrótce koniec remontu Katedralnej

0
82
Na ul. Katedralnej będą nowe chodniki i nawierzchnia jezdni | fot. Tadeusz Koniarz
REKLAMA

Na ul. Katedralnej prace prowadzi się na ponad 1000 m kw. jezdni i przeszło 710 metrach chodnika. Roboty wykonuje tarnowska firma Anko, która wcześniej remontowała plac Kazimierza i ulicę Krakowską. Pracownicy musieli rozebrać zniszczoną kostkę, wykonać nową podbudowę pod jezdnią i chodnikami, wymienić rury odwodnienia oraz położyć nową nawierzchnię. Kostka betonowa została zastąpiona płytami granitowymi. Z kolei kostka znajdująca się na jezdni – zdemontowana i ponownie ułożona. Natomiast z czarnego granitu będzie odtworzony zarys bramy krakowskiej, która kiedyś prowadziła do miasta od strony zachodniej. Projekt remontu został uzgodniony z konserwatorem zabytków, ponieważ historyczna część Tarnowa objęta jest reżimami konserwatorskimi.
– Na odcinku ul. Katedralnej od Wałowej do Rynku widać znaczny postęp prac. Nawierzchnie chodników zostały ułożone, obecnie trwają prace na jezdni. Boczny fragment Katedralnej wykonano już miesiąc temu – zaznacza Artur Michałek, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.
W związku z remontem zmieniła się organizacja ruchu w tej części miasta. Kierowcy muszą korzystać z objazdów – do Rynku dojeżdżają od strony Mickiewicza ulicą Brodzińskiego, krótkim dopuszczonym do komunikacji odcinkiem Wałowej, następnie Rybną do placu Rybnego, natomiast chcąc dostać się z Rynku do Krakowskiej – trzeba posłużyć się tą samą trasą, kierując się z Mickiewicza w Nowy Świat.
Zakończenie inwestycji zaplanowano jeszcze w tym miesiącu, jeśli nastąpią opóźnienia w oddaniu nowej jezdni, to tylko kilkudniowe.
– To dobre tempo, zważywszy na fakt, iż inwestycja prowadzona jest w centrum miasta z komplikacjami, bowiem roboty zostały wstrzymane najpierw z powodu odkrycia szczątków ludzkich, a potem prace utrudniał deszcz – dodaje Artur Michałek.
Remont placu Kazimierza i ulicy Katedralnej jest częścią projektu „Nowe przestrzenie zdarzeń”, dofinansowywanego z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o